FMV Işık Okulları Işık Üniversitesi Işık Spor Kulübü

Hakkımızda

Işık Spor Kulübü, 1998 yılında Işıklıları bir araya getirebilmek ve Işık Okulları'nda okuyan öğrencileri sportif açıdan değerlendirip yeteneklerini keşfederek Türk Sporuna katkıda bulunabilmek amacıyla kuruldu. 2014 yılında adı Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Işık Üniversitesi Işık Spor Kulübü olarak değiştirildi.
FMV Işık Spor Kulübü basketbol, masa tenisi, voleybol, yüzme, tenis ve atletizm branşlarında faaliyet göstermektedir.
Bu sezon, Basketbol A takımımız Türkiye Basketbol 3.Ligi'nde grubunu 1. bitirmiştir. Çeyrek final ve Yarı final müsabakalarını da geçip 4'lü finale kalmıştır.
Basketbol alt yapılarda Minik, Küçük, Yıldız ve Gençler kategorilerinde faaliyet göstermektedir. Milli Takıma oyuncu vermek hedefiyle yola çıkan Işıkspor Kulübü 2003 jenerasyonu baz alacak şekilde daha küçük yaş gruplarında oluşturulacak sistematik programla beraber oyuncu gelişim programını hayata geçirecektir.
Voleybol branşında bayanlar A takım kategorisinde Türkiye 3. Ligi'nde faaliyet göstermektedir. 2014-2015 sezonunda play-off'a kalmış ve oradan elenmiştir.
Voleybol alt yapılarda Küçük, Yıldız ve Gençler kategorilerinde faaliyet göstermektedir. Gençler kategorisinde İstanbul Şampiyonası'nda 7. olunmuştur.
Yüzme branşında Türkiye'nin en başarılı kulüplerinden biri olan FMV Işık Spor, Avrupa ve Dünya yüzme yarışmalarında pek çok başarıya imza atan birçok sporcunun başlangıç noktası ve destekçisi olmuştur.
Kurulduğu günden beri kırka yakın Milli Takım sporcusu yetiştiren FMV Işık Spor, 1998'den beri katıldığı yarışmalarda 500'ü aşkın Türkiye rekoru kırmıştır. Avrupa ve Dünya Gençler Şampiyonasında finalde yüzen yüzücüsü ile FMV Işık Spor yüzme alanındaki başarısını bir kez daha kanıtlamıştır. Olimpiyatlara ve Dünya şampiyonalarına katılan en genç yüzücü FMV Işık Sporludur.
FMV Işık Spor Kulübü Masa Tenisi çalışmalarında spor yapmanın fiziksel gelişimi üzerindeki olumlu etkisi yanı sıra, öğrencilerimizin liderlik özelliklerini de ortaya çıkarmaya ve bu sayede özgüvenlerinin gelişmesinde yardımcı olma hedeflenmektedir.

Euro.Message madebycat