CAS AYDIN KARDEŞ OKUL PROJESİ

FMV Özel Erenköy Işık Lisesi IB DP sınıfından ve MEB sınıflarından oluşan 29 kişilik bir grup, 11 – 12 – 13 Mayıs 2019 tarihlerinde “Aydın – Karacasu – Alemler İlkokulu ve Ortaokulu CAS Kardeş Okul Projesi”nin ikinci ayağını gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz gezi boyunca yürüttükleri etkinlik ve çalışmaları okulumuzun “Önce iyi insan yetiştirir.” ilkesi ile “çevresine ve topluma duyarlı, sorumluluk bilinci gelişmiş, karar verme yetkisine sahip bireyler yetiştirmek” hedefinden yola çıkarak planlamış ve uygulamıştır.

Öğrencilerimiz gezi öncesi düzenledikleri toplantılarda ev sahibi okulda gerçekleştirmek üzere sanat, bilim, spor, kodlama, anaokulu, İngilizce alanlarında etkinlikler planladılar. Creativity – Activity – Service etkinliklerini gerçekleştirirken ev sahibi okulun öğrencilerini tanıma fırsatı da yakaladılar. Öğrencilerimiz; etkinlik sırasında ve sonrasında yaşadıklarından elde ettikleri kazanımları IB felsefesi gereği yapılan “Reflection Toplantıları” ile gözden geçirme şansı yakalamış, bu çalışmadan edindikleri öğrenmeleri de değerlendirmişlerdir.

Öğrencilerimizi, amacına hizmet eden planlı ve etkili sosyal sorumluluk proje çalışmasını gerçekleştirdikleri için kutluyoruz.

Galeri