FMV ÖZEL IŞIK LİSESİ KÜLTÜR-EDEBİYAT SEMPOZYUMU

Okulumuz, “hayat boyu öğrenen” vizyonu ile Türk dili ve edebiyatı dersinin genel amaçları doğrultusunda “eğitim öğretim sürecinin önemli bir tamamlayıcısı olan akademisyen ve yazarların Türk edebiyatında değişen insan motiflerini ve yazarken kendi eser kahramanlarını nasıl oluşturduklarını öğretmenlerle ve öğrencilerle paylaşacakları bir ortam yaratmak” amacıyla bir edebiyat sempozyumu düzenliyor. “Türk Yazınında Değişen İnsan Motifi” konulu edebiyat sempozyumumuz değerli akademisyen İsmail Erkan IRMAK ve yazarlarımız Turgay FİŞEKÇİ, Yekta KOPAN, Hakan BIÇAKCI, Barış MÜSTECAPLIOĞLU ve Ahmet ÜMİT’in katılımıyla gerçekleşecektir. FMV Özel Işık Lisesi Kültür-Edebiyat Sempozyumu İstanbul genelindeki resmi, özel ortaokul ve lise Türkçe-Türk dili ve edebiyatı öğretmenleri ile öğrencilerinin katılımına açıktır.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan sempozyum, 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü, 09.00-15.00 saatleri arasında yapılacaktır. “FMV Özel Işık Lisesi Kültür-Edebiyat Sempozyumu"na katılımınız bizleri mutlu edecektir. Her okul en fazla üç öğrenci getirebilir.

             Etkinliğimize katılmak isteyen Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin ve öğrencilerin en geç 17 Mayıs 2019 Cuma günü 16.30’a kadar aşağıda yer alan adresteki elektronik kayıt formunu doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

   

Tarih  : 25.05.2019 Cumartesi

Saat   : 09.00-15.00

Yer: FMV Özel Işık Lisesi, Muvaffak Benderli Salonu, Teşvikiye Cad. No:6  Nişantaşı / İSTANBUL

Başvuru kayıt adresi: http://bit.ly/2v6kVHN

Etkinliğimize katılım ücretsizdir.

Sempozyumda görüşmek dileğiyle,


 

Başvuru sayfasına gitmek için tıklayınız.