FMV IŞIK OKULLARI MATEMATİK ÇALIŞTAYI

FMV Işık Okulları matematik öğretmenleri, 11 Mayıs Cumartesi günü, Ayazağa Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen matematik çalıştayında, çok değerli akademisyenlerle bir araya gelmiştir. Hemen hemen hayatın tüm alanlarında kullanılmasına, günlük hayatımızı kolaylaştıran birçok unsurun temelini oluşturmasına rağmen matematiğin hâlâ “öğrencilerin korkulu rüyası” olması oldukça dikkat çekicidir. Bu düşünceden yola çıkılarak oluşturulan ve “Derdimiz Matematik” başlığıyla gerçekleştirilen çalıştayın açılışı, Feyziye mektepleri Vakfı Ceo’su Sayın Koray TULGAR tarafından yapılmıştır. Ardından FMV Işık Üniversitesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Uğur DURSUN’un, “Derdimiz ve Dermanımız Matematik”  konulu konuşmasıyla devam eden çalıştayda, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Erdinç ÇAKIROĞLU da “21. Yüzyılın Meslekleri ve Matematik” konulu bir konuşma gerçekleştirmiştir. Ayrıca; Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen bilimleri Eğitimi Bölümü Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Gülseren KARAGÖZ AKAR “Nasıl Öğretmeliyiz?” ve FMV Özel Işık Lisesinde de bir süre görev yapan Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Ganime AYDIN “Stem Nedir? Niçin gereklidir?” başlıklı konuşmalarıyla öğleden önceki oturumlara katkıda bulunmuşlardır.

Öğleden sonraki oturumlarda kendi alanlarında uzman olan akademisyen ve öğretmenler tarafından sunumlar yapılmış; ardından bu sunumlar değerlendirilerek FMV Işık Okullarında her düzeydeki matematik eğitimlerine yönelik çeşitli kararlar alınmıştır. Çalıştay, alınan kararların tüm katılımcılara okunmasıyla sona ermiştir.

Matematik çalıştayına gerek konuşmaları ve sunumlarıyla gerekse katılımlarıyla destek veren tüm akademisyenlere, Feyziye Mektepleri Vakfının değerli yöneticilerine ve Okullarımızın matematik öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Galeri