Dr. Yusuf Ziya Efe Matematik Üstün Başarı Ödülü Ve Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü

FMV Işık Okullarında, 1958-1969 yılları arasında görev yapan ve matematik dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum Matematik Öğretmeni Dr. Yusuf Ziya Efe'nin anısını yaşatmak ve okullarımızda matematiğe verilen değeri vurgulamak amacıyla 2009 yılından bu yana verilen "Dr. Yusuf Ziya EFE Matematik Üstün Başarı Ödülü" ile; FMV Işık Okullarında 1958-1968 ve 1982-1984 yılları arasında görev yapan ve kimya dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum Kimya Öğretmeni Kemal Üçyiğit'in anısını yaşatmak ve okullarımızda kimyaya verilen değeri vurgulamak amacıyla 2014 yılından bu yana verilen "Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü" değerlendirmeleri, 22 Kasım 2018 tarihinde FMV Işık Okulları Lise Kampüslerini temsil eden 12. sınıf öğrencileri arasında yapılmıştır.

Yapılan değerlendirme sonucunda FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi 12. sınıf öğrencisi Emre ÇETİNKAYA kimya alanında verilen "Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü”nü kazanmıştır.

Matematik dalında ise “Dr. Yusuf Ziya EFE Matematik Üstün Başarı Ödülü" değerlendirmelerinde 12. sınıf öğrencimiz Melek ÇAKAR okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.