Kemal Üçyiğit Kimya Üstün Başarı Ödülü

Okulumuzda 1958-1968 ve 1982-1984 yılları arasında görev yapan ve kimya dalında başarılı öğrenciler yetiştiren kimya öğretmenimiz merhum Kemal Üçyiğit'in anısını yaşatmak ve okullarımızda kimyaya verilen değeri vurgulamak için 2014 yılından bu yana verilen "Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü" 12.11.2020 Perşembe günü sahibini buldu.

Jüri üyeleri İbrahim ERGİN, Ezgi KORKUT, Ali Hasan SEZEN, Asutay EROĞLU tarafından yapılan yazılı değerlendirmelerin sonunda Erenköy Işık Fen  Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Ege ZORLUOĞLU birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülün destekleyicisi FMV Özel Işık Lisesi 1964 yılı mezunu Bülent PULAK, “Işık Ailesi” kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu minnet duygusunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor.

Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder." yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen okulumuzun yalnızca kimyaya verdiği öneme değil aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesidir.

Gelenekselleşen yarışmamızda Ege ZORLUOĞLU ödülünü 14 Aralık FMV Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya kendi okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirini kazanan diğer öğrencilerimiz, Işık Lisesinden Rana Yağmur BAYRAM, Ispartakule Işık Lisesinden Gülin ASRİ ,Ispartakule Işık Fen Lisesinden Zeynep GÖKMEN , Ayazağa Işık Lisesinden Deniz ÖZTÜRK ,Ayazağa Işık Fen Lisesinden Uras SOMER,Erenköy Işık Lisesinden Alara KİRAZ 'ı kutluyor;  onları yetiştiren ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Galeri