Yüzme

1998 yılında kurulan FMV Işık Spor Kulübü, yüzme branşında kurulduğu yıldan bu zamana 500 üzeri Türkiye rekoru kıran, Türkiye'de ilk üçe giren sporcu yetiştiren, büyük, genç, yıldız ve küçüklerde kulüpler arası Türkiye şampiyonu olan, kırka yakın sporcusunu Milli Takıma veren, Türkiye'nin en başarılı yüzme kulüplerindendir. 

Okul ve kulüp müsabakalarında kulüp olarak her zaman ilk üçte yer almış olan FMV Işık Spor Kulübü'nün çalışan antrenör kadrosu, 1998 senesinden bu yana Türkiye Yüzme Milli Takımına "milli takım antrenörü" olarak hizmet vermiştir.

2008 Pekin ve 2012 Londra Olimpiyatlarına, FMV altyapısından seçilip tamamıyla Türk antrenörler ile çalışıp katılan ve en genç olimpik sporcu ünvanına sahip yüzücülerimiz, 1998 yılından bu yana süren FMV yüzme kültürünün en önemli parçalarıdır.

Avrupa ve Dünya Gençler Şampiyonasında finalde yüzen, madalya alan ve yine Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında yarı final ve finalde yüzen, Dünya Liseler arası Yüzme Şampiyonalarında altın madalya alan, Balkan Gençler, Multinations ve Comen gibi uluslararası gençler müsabakalarında oyunlar rekorlarını kıran FMV yüzücüleri, başarılarına yenilerini eklemek için çalışmalarına devam etmektedir.

2017 yılı itibariyle; Kulübümüzde yetişmiş olan ve Yüzme Milli Takımlarımızın Genç ile Yıldız kategorilerinde ülkemizi temsil eden beş sporcumuz bulunmaktadır.     

Çeşitli yaş kategorilerinde 150 lisanslı sporcu, 300 aday sporcu ve yüzme okulu öğrencisi, 18 antrenör, 2 kondisyoner ile 3 kampüste yarı olimpik modern yüzme havuzu ve tesislerimizde çalışmalarına devam etmektedir.