FMV AYAZAĞA IŞIK LİSESİ VE FEN LİSESİ DEBATE KULÜBÜ "İSTANBUL ERKEK LİSESİ İNGİLİZCE MÜNAZARA TURNUVASI" ŞAMPİYONU

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Debate Kulübü, 11-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul Erkek Lisesinde FMV Erenköy Işık Lisesi, Terakki Vakfı Okulları, Açı Okulları, Vefa Anadolu Lisesi, Bahçelievler Anadolu Lisesi, Kandilli Anadolu Lisesinden öğrencilerin 18 takım olarak yarıştığı "İstanbul Erkek Lisesi Open 2” adlı İngilizce Münazara Yarışmasına 14 öğrencisi ile 4 takım olarak katılmıştır. 

Boğaziçi ve Koç Üniversiteleri Münazara Kulüplerinin hakemliğinde gerçekleşen turnuvada her biri yaklaşık bir saat süren 8 maç yapan okulumuz takımları politik, ekonomik ve sosyal konular üzerine argümanlar geliştirip tezlerini savunmuş; savundukları konularda gelen soruları cevaplandırmışlardır.

Kerem Topalismailoğlu, Halil Emre Baysal ve Efe Zacharia Kayalıoğlu’ndan oluşan AIL Black adlı takımımız iki gün süresince yaptığı yedi maçın altısını kazanarak büyük finale yükselmeyi başarmıştır. Final maçında ise Vefa Anadolu Lisesini yenerek turnuva şampiyonu olmuştur. Turnuvaya katılan 3 takımımız çeyrek finale, 2 takımımız yarı finale yükselme başarısı elde etmiştir.

Öğrencilerimiz jüri üyeleri tarafından bireysel olarak strateji, içerik, görev ve stil olarak da değerlendirilmiş ve öğrencilerimizden bazıları “Best Speaker” (En İyi Konuşmacı) ödülünü almıştır. Halil Emre Baysal “En İyi 2. Konuşmacı”, Kerem Topalismailoğlu, “En İyi 4. Konuşmacı”, Efe Zacharia Kayalioğlu “En İyi 5. Konuşmacı”, Kayra Jay Chavush “En İyi 9. Konuşmacı”, Nedim Günsür “En İyi 10. Konuşmacı” olmuştur.

Turnuvaya katılarak bizi gururlandıran öğrencilerimiz Kerem Topalismailoğlu, Efe Zacharia Kayalıoğlu, Halil Emre Baysal, Elif Büşra Sönmez, Kayra Jay Chavush, Miranda Marancıoğlu, Bahar Oya Çidem, Sümeyra Bostancı, Reyna Akbaşoğlu, Nedim Şefik Deniz Günsür, Nart Cankan Duman, Ege Yümlü, Yoel Yuhay ve Hakan Yiğit Çetinkaya’yı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Galeri