FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımımız ROBOT PERFORMANS BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ’nün Sahibi

FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik takımımız, Bilim Kahramanları Derneği tarafından 9 Şubat 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Bilim Kahramanları Buluşuyor FIRST LEGO LEAGUE (FLL)* İSTANBUL 3. YEREL TURNUVASI’nda hazırladığı robot ile en yüksek puanı toplayarak ROBOT PERFORMANS BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ’ nü kazandı.

First Lego League Bilim Kahramanları Buluşuyor , 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini” sağlayan, dünyada 80 ülkeden 25.000’in üzerinde takımın katıldığı FIRST LEGO League (FLL)* isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağıdır. Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen ve ülkemizde de 15. Sezonu gerçekleştirilen, global temanın “Into Orbit – UZAY SERÜVENİ” olduğu, 4’ü İstanbul’da olmak üzere 5 farklı şehirde düzenlenecek olan yerel turnuvaya Türkiye’den 574 okul takımı katılmaktadır.

Ekim ayından itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik takımımız, 5 farklı ilden gelen ve aralarında lise öğrencilerinin de bulunduğu turnuvada 37 takım arasında yer almıştır.  Takımlar robot maçlarının haricinde genel hatları ile “ Proje ”, “ Robot Tasarım ” ve“ Özdeğerler ” olmak üzere üç ana kategoride de yarışmaktadır. Her takımın bu üç kategorinin kendine özel jürileri tarafından değerlendirmesi sonucunda Jr. Roboformers takımımız Jr. Roboformers Uzay Duşu projesi ile her üç kategoride de jürilerden en yüksek puanı alarak ‘ŞAMPİYONLUK ÖDÜLÜ’nün de sahibi olmuştur. Böylece takımımız 9-10 Mart 2019 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye Ulusal turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi, velilerimizi, okul yönetimini ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Galeri