FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımımızdan Türkiye Şampiyonluğu

Dünyanın en büyük gençlik ve çocuk organizasyonları arasında yer alan Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League turnuvaları 1 Şubat - 9 Mart 2020 tarihleri arasında 7 farklı şehirde düzenlendi.

Bilim Kahramanları Derneği tarafından bu yıl 16. sı çevrim içi olarak gerçekleştirilen FIRST LEGO League turnuvalarında çocuklar ve gençler, bu senenin teması “CITY SHAPER: Şehri Şekillendir” ile ilgili yenilikçi ve etkili çözümler üretti.

FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımımız, 29 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Yerel Turnuvada şampiyon olmuş ve ulusal turnuvaya katılmaya hak kazanmıştı. Pandemi süreci nedeniyle 28-29 Kasım 2020'de çevrim içi düzenlenen ulusal turnuvaya, yerel turnuvalardan derece alarak 23 şehirden 49 lise ve ortaokulun robotik takımları katıldı. FMV Erenköy Işık Ortaokulu Lego Robotik Takımımız, ulusal turnuvada "Robot Mekanik" kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. Öğrencilerimizi, velilerimizi, okul yönetimini ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Galeri