ESU TURKEY DEBATE AKADEMİ SONBAHAR 2018 VE ÖĞRENCİMİZ HALİL EMRE BAYSAL’IN BAŞARISI

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi Debate Kulübü ve tüm düzeylerden İngilizce münazaraya ilgi duyan 27 öğrenci, English Speaking Union Türkiye’nin AÇI Okulları Bahçeköy Kampüsünde 23-24-25 Kasım’da düzenlemiş olduğu ve seçkin konuşmacıların eğitim verdiği Debate Akademi ve Konferansı’na katılmıştır.

Slovenya ve Slovakya Debate Society üyesi 4 yabancı eğitmen ve okulumuz Debate Kulübü başkanlığını yapmış mezun öğrencilerimiz Sena Tarım ve Zeynep Akçakaya tarafından verilen eğitime, okulumuz FMV Özel Ayazağa Işık Lisesinin 27 öğrencisinin yanı sıra İstanbul’un ve İzmir’in çeşitli okullarından gelen öğrenciler katılmıştır.

Konferanstan sonra Dünya Liselerarası Münazara Şampiyonası (WSDC) Sri Lanka 2019 seçmeleri yapılmış ve 11. sınıf Debate Kulübü öğrencilerinden Halil Emre Baysal 60 kişinin katıldığı ve iki gün süren elemelerin ilk aşamasını geçerek ESU Team Turkey’e seçilmiştir.

"ESU Debate Academy Winter 2018", öğrencilerimize uluslararası platformlarda İngilizce hitap yeteneğini kullanma, analitik düşünme ve mantıklı sonuç çıkarma, ulusal ve uluslararası konular hakkında bilgi sahibi olma, sorulara pratik çözüm bulma gibi yetenekleri geliştirme fırsatı sunarken farklı liselerden gelen öğrenciler, takımlar hâlinde İngilizce münazara karşılaşmaları yapmışlardır.

Öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Galeri