FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI 133. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE MEZUNLAR GÜNÜ KUTLAMALARI

1885 yılından bugüne; çağdaş, bilimsel ve idealist yaklaşımları ile Türk millî eğitiminde bir ekol olan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, kuruluşunun 133. yıl dönümünü kutlamanın kıvancı içindedir. 

Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığı “Işık” adını büyük bir gurur ve minnetle taşıyan; 133 yıldır cesur, başarılı, Atatürkçü “iyi insanlar” yetiştirmenin sorumluluğu ve kararlılığıyla ülkemizin yarınlarına yön veren Feyziye Mektepleri Vakfının “133. Kuruluş Yıl Dönümü”, 16 Aralık 2018 Pazar günü, Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle coşku içinde kutlanmıştır. 

Tören, Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başlamış Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü Sayın Özgür ALPER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etmiştir. Törende Feyziyeliler Işıklılar Derneği adına konuşmayı 2012-2013 Ayazağa Işık Lisesi mezunu Emre ÖRENDİL yapmıştır. 

Feyziye Mektepleri Vakfı yöneticileri, öğretmenleri ve Ayazağa Işık Lisesi mezunlarının bir araya geldiği törende, mezuniyetlerinin 25. yılını kutlayan Işıklılara anı plaketleri takdim edilmiştir. Törene katılan mezunlarımız; en değerli yıllarını geçirdikleri “Işık” çatısı altında yeniden bir araya gelebilmenin mutluluğuyla Işık Marşı’nı seslendirmiş, birlikte anı fotoğrafı çektirmiş ve geleneksel öğle yemeğinin ardından kendileri için hazırlanan etkinliklerde keyifli anlar yaşamışlardır.

Feyziye Mektepleri Vakfının 133. kuruluş yıl dönümünü bir kez daha coşkuyla kutluyor, Işık ailesi olarak bilimin ve Atatürk ilkelerinin rehberliğinden asla vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz.

Galeri