Kemal Üçyiğit Kimya Üstün Başarı Ödülü

Okulumuzda 1958-1968 ve 1982-1984 yılları arasında görev yapan ve kimya dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum kimya öğretmemiz Kemal Üçyiğit'in anısını yaşatmak ve Okullarımızda kimyaya verilen değeri vurgulamak için 2014 yılından bu yana verilen "Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü" 22/11/2017 günü sahibini buldu.

Jürimizi oluşturan Işık Okulları kimya öğretmenleri tarafından yapılan yazılı değerlendirmeler sonunda Ayazağa Işık Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Kaan Berk YAMAN birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülün destekleyicisi 1964 Işık Lisesi mezunu Bülent PULAK; Işık Ailesi kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu vefa borcunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve aileleri ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor. Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder" yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen okulumuzun yalnızca kimyaya verdiği önemi değil, aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesi.

Gelenekselleşen yarışmamızda, Kaan Berk YAMAN ödülünü Kuruluş Yıldönümümüz (14 Aralık) kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirlerini kazanan diğer öğrencilerimiz, Işık Lisesi'nden Hivda MEHMETOĞLU, Erenköy Işık Lisesi'nden Doruk Can METİNER ve Erenköy Işık Fen Lisesi'nden Ülkü GÜNAR'ı, ailelerini, onları yetiştiren öğretmenlerimizi de kutluyoruz.