Kütüphane

FMV Erenköy Işık İlkokulu - Ortaokulu Kütüphanemiz, eğitim öğretim sürecinde doğru bilgiye erişim için hem basılı hem elektronik kaynaklarıyla çalışmaktadır. 

Öğrencilerimizin; araştıran, sorgulayan, etik değerlere sahip, okur yazar bireyler olmaları ve okumanın önemini benimsemeleri amacıyla, okuma alışkanlığını geliştirip desteklemeye yönelik eğitimler vermektedir.

Okumaya teşvik edici kitap söyleşileri, okur - yazar buluşmaları, bilgi okuryazarlığı ve araştırma becerilerini geliştirici faaliyetleri ile modern bir okul kütüphanesi olarak hizmet vermekteyiz. 

lkokul - Ortaokul Kütüphanemizin koleksiyonu; bilgi kaynakları olarak nitelendirdiğimiz referans, danışma kaynakları, süreli yayınlar, gazeteler, elektronik kitaplar, elektronik dergiler, işitsel görsel materyaller ile hızla genişlemektedir. Kütüphane kataloğumuzda bulunan 15000’i aşkın yayına ulaşmak isteyenler web üzerinden de erişim sağlayabilmektedirler.  

Gelişen teknoloji ve değişen bilgi ortamlarında bilimsel, güvenilir ve kaliteli bilgiye ulaşmak için öğrencilerimizin veri tabanlarına erişimlerini sağlamaktayız. EBSCO ve Encylopedia Britannica adlı veri tabanlarına aboneliğimiz bulunmaktadır. Tumble Books Library aboneliğimiz ile öğrencilerimiz, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde çeşitli elektronik kitaplar, videolar ve belgesellere erişebilmektedirler.

  Elektronik kaynaklarımıza okul dışından erişim sağlamak için okul kütüphanecinize ulaşabilirsiniz.

İletişim:

Zehra Yaman: zehra.yaman@fmvisik.k12.tr       0216 3853147-3328

FMV Erenköy Işık Kampüsü Kütüphaneleri Online Kataloğumuz

FMV Işık Okulları Kütüphaneleri Elektronik Kaynaklarımız