Okul Müdüründen

 

Sevgili Işıklılar,

134 yıllık köklü bir eğitim kurumu olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz ve  “Önce İyi İnsan Yetiştirir” anlayışı ile yolumuza devam etmekteyiz. Geçen ve gelecek yıllarda eğitiminden sorumlu olduğumuz nesillerin kendine güvenen, vicdanlı, toplumsal olaylara duyarlı, bilimsel düşünen; akademik bilgi birikimi ile sanat, spor ve bilimsel çalışmaları harmanlayarak bulunduğu ortama değer katan bireyler olmaları için rehberlik etmekteyiz.

Biz Işıklılar önce okuruz, kanıt ararız. Öğrendiklerimiz bize yetmez, herkesin inandığı doğrudur demeden kanıtlarla doğrulara ulaşır ve ispatlı doğrular üretiriz. Kitap okuyarak kalpleri, düşünceleri, doğayı, canlıyı, cansızı ve en sonunda da kendimizi okuyacağımızın bilincindeyiz.

Biz Işıklılar çevre ve doğayı koruma adına bitmeyen bir seferberlikteyiz. Biliriz ki gelecekte doğanın bize sunacağı kaynaklar ya sonsuz olacak ya da sıfır… Bu sonuç da bizim elimizden çıkacaktır.

Biz Işıklılar sanat, spor, bilim, öğrenme, bilgiye âşık olma adına sürekli bir yenilenme ve keşif içindeyiz. Biliriz ki öğrenme bitmeyen bir maceradır ve bu macerada da başrol her zaman öğrenene aittir.

Her zaman değişmeyen tek yolumuz ise şu sözlerde saklı:

Biz Işıklı gençler

Yurdunu sevenler

Yolumuz Atatürk yoludur! Atatürk yolu!

Hepimiz için huzur, sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir sene diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Gülay Erol

FMV Erenköy Işık İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü