FMV YÖNETİM KURULU BAŞKANI YENİ YIL MESAJI

Sevgili Işıklılar,

Yeni bir yılın heyecanını yaşıyoruz. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da eğitim alanında günün değişen şartlarına uygun olarak daha yaratıcı, daha yenilikçi, ama yine akıl yolunda bir eğitim anlayışı için sürekli çalışmaya devam edeceğiz.

Dünya, şu an hayal bile edemediğimiz bir hızla değişiyor. Ancak biz eğitimcilerin görevi, buna hazır olmak, öğrencilerimizi buna hazır hale getirmek. Yeni gelişmelerin ders kitaplarına ve programlara girmesini bekleyeceğimiz günler geride kaldı. Biz her zaman olduğu gibi öğrencilerimize çağı yakalamanın yöntemlerini ve öğrenmeyi öğretmeye devam edeceğiz. Çünkü günümüzde, dünyada üretilen bilgi her üç yılda bir neredeyse mevcudun iki misline çıkmakta. Bu nedenle FMV olarak öğrenerek araştırmasını bilen, kendini geliştirme yolunda eleştirel düşünme yeteneği kazanmış, çağdaş değerlerle donanmış, çeşitliliğe açık ve lider kişilikli bireyler yetiştirmeyi kendimize ilke edindik. Öğrencilere temel bilgilerin aktarılmasının ardından asıl olarak teknoloji ile iç içe, inovatif bir anlayışa sahip olmalarının önemine inanıyoruz.

Siz değerli Işıklılar ile birlikte 100.000'lere ulaşan bu değerli camia daha nice seneler Türkiye ve dünya için iyi insan yetiştirmeye devam edecek.

Yaydığımız Işık'ın daha çok parlaması dileğiyle, 2012'de her şeyin gönlünüzce olmasını canı gönülden temenni ederim…

Işıklı sevgi ve saygılarımla,
Tufan Durgunoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı
Feyziye Mektepleri Vakfı

    02 / 01 / 2012

    Euro.Message madebycat