Jr.NBA Draft Etkinliği FMV Işık Okulları'nda Düzenlendi

Türkiye Basketbol Federasyonu ile NBA arasındaki anlaşma ile düzenlenen Jr. NBA Draft 2016 İstanbul gerçekleştirildi.


FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü'nde düzenlenen ve TBF TV'den canlı olarak yayınlanan törende Jr. NBA yetkililerinin yanı sıra Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri , Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri , FMV Işık Spor Kulübü Yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler , veliler ve basın mensupları da yer aldı.


Saygı duruşu ve sonrasında okunan İstiklal Marşı ile başlayan kura çekiminde sözü ilk olarak Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, FMV Işık Okulları, Işık Üniversitesi Işık Spor Kulübü Başkanı Ahmet Burak aldı. ''Feyziye Mektepleri Vakfı , Işık Okulları ve Işık Spor adına herkese hoş geldiniz diyorum. Az önce geçiş töreninde ben çok duygulandım. Bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugün TBF Başkan Vekili Akın Süel, TBF Asbaşkanı Kemal Akar, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Güven ve Altyapılar Sorumlusu Necati Güler de burada... Türkiye Basketbol Federasyonu bu organizasyona çok değer veriyor. 130 yıldır 'önce iyi insan yetiştirme" mottomuzla çocuklarımızın akademik gelişimlerinin yanı sıra spor ve sanatta da kendilerini ifade etmelerine, çok yönlü bireyler olarak yetiştişmelerine çok önem veriyoruz, 14 Mart-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada tüm sporculara centilmence , fair play kuralları çerçevesinde yapacakları karşılaşmalarda başarılar diliyorum, herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.


Ardından NBA Avrupa Başkan Yardımcısı Naci Coşkun ''Işık Okulları'na gösterdikleri emekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonu'nun tüm tüm kadrolarına teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorum tüm çocuklarımız çok heyecanlı… Basketbol sizi her açıdan geliştiren bir spor bunu sakın unutmayın." dedi.


Direktörü Neal Mayr ''Hepinize çok teşekkür ederim. İngiltere'den başlayarak geçen sene 10 lig düzenledik. Bu sene ise bu sayı 22'ye ulaştı. Bu ligler bizim için çok önemli… Sizleri bir an önce sahada görmek istiyorum.'' diyerek sözlerini noktaladı.


NBA Avrupa Basketbol Operasyonları Direktörü Neal Mayr ''Hepinize çok teşekkür ederim. İngiltere'den başlayarak geçen sene 10 lig düzenledik. Bu sene ise bu sayı 22'ye ulaştı. Bu ligler bizim için çok önemli… Sizleri bir an önce sahada görmek istiyorum.'' diyerek sözlerini noktaladı.


NBA 'in efsane oyuncularından Glen Rice izleyicilerden büyük alkış aldı.


FMV Işık Okulları Ayazağa, Erenköy ve Ispartakule 11-12 yaş erkek takımları ile turnuvada yer alacak.


Jr.NBA Draft Etkinliği FMV Işık Okulları'nda Düzenlendi.


    06 / 03 / 2016

    Euro.Message madebycat