FMV Işık Okulları Korosu İtalya'dan Dünya Üçüncülüğü ile döndü

FMV Işık Okulları'nın, Ayazağa, Nişantaşı ve Ispartakule Kampüsleri ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan okul korosu, İtalya'nın Cattolica şehrinde gerçekleşen "Adriyatik'in Kraliçesi" Queen Of The Adriatic Sea Koro Yarışması'nda ilk 2'ye kalarak Grand Prix'e katılma hakkını elde etti. Finalde de Türkiye'yi büyük bir başarıyla temsil eden FMV Işık Okulları Korosu, dünya üçüncülüğü ile ülkeye döndü.

İsviçre, İsveç, Finlandiya, Hollanda, Rusya ve İtalya gibi ülkelerin katıldığı uluslararası koro yarışmasında Türkiye'yi bu sene de 92 kişiden oluşan FMV Işık Okulları öğrenci ve öğretmenleri temsil etti. 4-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında İtalya'da düzenlenen yarışmaya müzik okulları, üniversite koroları ve profesyonel olarak müzik ile uğraşan korolar katıldı. 2 kez sahneye çıkan FMV Işık Okulları Korosu, yerli ve yabancı şarkıları çok sesli koro ile seslendirerek kendi kategorisinde bronz diploma kazanarak Dünya 3.sü olarak yurda döndü.

Bizleri gururlandıran bu başarıdan dolayı başta öğrencilerimiz, aileleri ve koroya katılan öğretmenlerimiz olmak üzere; Okul Müdürlerimizi ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
    11 / 05 / 2016

    Euro.Message madebycat