Takım Çalışması Eğitimi

6-7 Eylül 2016 tarihlerinde FMV Işık Okulları zümre/bölüm başkanları ve branş öğretmenleri; Ayazağa beden eğitimi öğretmenleri ve Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen "Takım Çalışması Eğitimi" Dr.Özge Sezerman Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

14 kişilik iki grup halinde yapılan aktivitelerde, öğretmenler kendilerine anlatılan hayali problemleri, kişisel becerilerini takım içinde kullanarak çözmeyi hedeflediler.

Hiçbir problemin tek bir çözümünün olmadığı aktivitelerde; iletişim, güven, strateji ve hedef gibi kavramların önemi kendiliğinden vurgulandı. Her aktivite sonrası pozitif yaklaşımlar ve öz eleştirilerin de yapıldığı eğitim, amacına tam anlamıyla ulaşmış oldu. Takımı oluşturan farklı branşlardaki öğretmenlerin  problemleri çözerken uyguladıkları yöntemler ve örneklemeler takım ruhunun farklılıklarla ne kadar zenginleştiğini de gösterdi.


Aldıkları bu eğitim ile farklı bakış açıları kazandıklarını söyleyen öğretmenler; gülerek, düşünerek, tartışarak ve el ele vererek takım ruhunun önemini bir kez daha deneyimlediler.

Işık Ailesinin yaratıcı ve gelişmeye açık öğretmenlerinin birlikteyken ne kadar güçlü olduklarının altını çizen değerli eğitmenimiz Sayın Melis Yafe'ye bizim için çok kıymetli bu eğitim için teşekkürlerimizi sunarız.

    07 / 09 / 2016

    Euro.Message madebycat