Galeri Işık Teşvikiye Genç Yetenekleri Ağırlıyor

Bu yıl ikinci mezunlarını veren FMV Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin özgür birer sanatçı ve tasarımcı adayı olan öğrencileri tarafından hazırlanan "Mezunlar 2012" sergisi 26 Haziran Salı günü Galeri Işık Teşvikiye'de açılıyor. Dört yıllık sanat ve tasarım eğitimini tamamlayan ve sanatsal yaratıcılığın temel ilkelerini benimseyen mezunların, lisans eğitimleri boyunca edindikleri birikimlerin sonucunda ortaya koydukları yapıtları, tasarımları ve projelerinin yer aldığı sergi, 31 Ağustos 2012 Cuma gününe kadar Galeri Işık Teşvikiye'de ziyaret edilebilir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı, Görsel Sanatlar (resim, heykel, seramik, multimedya, baskıresim), Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, İç Mimarlık, Moda ve Tekstil Tasarımı bölümlerinin sanat ve tasarım eğitimi serüveninin ilk belleğini oluşturan "Mezunlar 2012" sergisi, genç sanatçıların yaratıcılık, buluş ve yapıcılık gibi gizli güçlerini yansıtması bakımından büyük önem taşıyor.

İkinci mezunlarını veren FMV Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Mezunlar 2012 sergisi, bir toplumsal kurum olan sanatın var olabilmesi için olmazsa olmaz üç öğenin (sanatçı/yapıt/kitle) bir araya getirilmesini, aralarında interaktif ilişkinin kurulmasını, sanatın genç temsilcilerini başarılı yapıtlarından oluşan örneklerle kültür ve sanat ortamına tanıtmayı amaçlıyor.

Işıklı Geceler konser biletleri için detaylı bilgiye 0 (212) 248 55 08 numaralı telefondan ya da Biletix gişelerinden ulaşılabilir.

    20 / 06 / 2012

    Euro.Message madebycat