FMV Yönetim Kurulu Başkanından öğrencilere ilk gün mesajı

Değerli Öğrenciler,

Öğrenciler diyorum çünkü aslında velisiyle, öğretmeniyle, mezunuyla, yönetimiyle hepimiz hâlâ birer öğrenciyiz.

Yeni umutlar, yeni dostluklar, yeni meraklar, alınan yeni kararlar, verilen yeni sözlerle başlıyoruz yine bir öğretim yılına.

Bazılarımız için bir ilk, bazılarımız için yeni bir başlangıçtan evvelki son.

Yaşadığımız dünya her zamankinden daha hızlı; istesek de istemesek de daha çok biliyor, duyuyor ve görüyoruz. Burada mühim olan hissedebiliyor muyuz? Farkında mıyız olanın, gidilen yönün, bizi gelecekte bekleyenin, alınan derslerin, edinilen tecrübenin?

Bugünde var olarak, tüm benliğimiz ile geçmişteki pişmanlık ya da anılardan, gelecekteki kaygı ve umutlardan soyutlayarak kendimizi, bugüne, aldığımız nefese odaklanabiliyor muyuz? Ancak yeniyi bu şekilde algılayabileceğinizi ve objektif olarak yargılamadan bu şekilde tecrübe edebileceğimizi açık bir fikir ile özümseyebileceğimizi unutmayınız.

Tabii ki problemler, tedirginlikler, üzüntüler olacaktır bu yılda. Sonuçta insanız. Hata yapmaya, hata yaparak öğrenmeye, tecrübe etmeye izin vermeliyiz kendimize. Bizi hayata bağlayan da bu değil mi?

Hiçbir zaman pes etmeyip bitmeyen çalışma isteğiniz olduğu sürece hayallerinizin zamanla yaklaştığını, hatta aslında başından beri sizinle olduğunu hissedeceksiniz.

Korkularınızın, sizi daha da güçlü kıldığının farkına varacaksınız.

Unutmayın! Okul; görgü, bilgi ve sevginin kazanıldığı; sizin kendinize şekil verdiğiniz, mezun olup ayrılsanız da her dâim sizinle olan ikinci yuvanızdır.

Öğretmenlerinizi zorlayın, daha fazla sorun, neyin değil nasılın peşinde olun, birbirinize sarılın, öğrendiklerinizi paylaşın. Sizden evvel bu sıralarda okuyanları tanıyın. Mezun olup birbirlerini kaybedenleri buluşturun, dostlukların devamına vesile olun.

Bilin ki! Sizler burada tatbik ettiğiniz kararları; bir gün gelecek bu ülke, hatta dünya için alıyor olacaksınız.

Gün, o gün olduğunda içinizdeki ışığın pınarının 127 yıldır sizin gibi kıvılcımlara güven verdiğini, onları birer güneş hâline getirdiğini göreceksiniz.

Yeni öğretim yılımız hayırlı, uğurlu ve ışıklı olsun.

Yük.Müh.Tufan Durgunoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı
Feyziye Mektepleri Vakfı

    10 / 09 / 2012

    Euro.Message madebycat