Erenköy Işık İlkokulu Amerika'da Türkiye'yi temsil edecek.

Değerli Arkadaşlar,

Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination Imagination tarafından organize edilen yarışmada FMV Özel Erenköy Işık İlkokulu öğrencilerinden oluşan "Seven Lucky Kids" takımı Türkiye birincisi oldu. Yarışmanın lideri Amerika'da düzenlenecek dünya finallerinde Türkiye'yi temsil edecek.

16-17 Mart tarihlerinde Robert Kolej'de gerçekleştirilen dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination İmagination Affiliate Tournament'in (DAT) birincileri belli oldu. FMV Özel Erenköy Işık İlkokulu öğrencilerinden oluşan "Seven Lucky Kids" takımı Türkiye Birincisi oldu. Gençlere yaratıcı ve eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerileri kazandırmak amacıyla organize edilen yarışmanın birincisi "Seven Lucky Kids" takım , Amerika'nın Tennesse eyaletinde düzenlenecek dünya finallerinde Türkiye'yi temsil edecek.

Teknik, bilim, sanat, doğaçlama gibi farklı çözüm teknikleri gerektiren 5 farklı problem verilen takımlar, buldukları çözümleri yaratıcı bir hikâye ile sentezleyerek jüriye sundular. Yaratıcılık dersi öğretmenleri Tuba Durucu ve Büşra Akça'nın rehberliğinde yarışmaya katılan 3. sınıf öğrencilerinden Ceren Erkek, Emre Tomba, Tuna Dağhan, Gizem Ölmez ve 4. sınıf öğrencilerinden Damla Uzkan, Defne Tim, Lal Diltemiz'den oluşan 7 kişilik okul bilimsel kategoride yarışmayı tercih etti.

Esprili bir dille yazdıkları hikayelerini seyircilere sunan Seven Lucky Kids takımına, skeçlerinde kullandıkları kendi tasarımları olan kıyafetleri, makyajları ve rüzgar enerjisinin toplayıp kullanılabilir bir enerjiye dönüştürerek kinetik sanat çalışması ile birleştirmeleri Türkiye birinciliğini getirdi. Cadıların yaşamından bir kesit sundukları 8 dakikalık bir performans sergileyen takım, dekorlarını ve kıyafetlerinde kullandıkları aksesuarları geri dönüştürülebilen malzemeler kullanarak tasarladı. Sunumları ve kullandıkları araçlarıyla jüriden çok büyük beğeni toplayan Işık öğrencileri, "DI Global Finals 2013" dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

Sevgi ve saygılarımla.


    20 / 03 / 2013

    Euro.Message madebycat