FMV IŞIK OKULLARI YÖNETİM KURULU'NA MURAT KOLBAŞI SEÇİLDİ

9 Nisan 2013 Salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karara bağlı olarak FMV Işık Okulları Yönetim Kurulu'na Murat Kolbaşı atandı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Tufan Durgunoğlu'nun yürüttüğü FMV Işık Okulları, 127 yıldır "iyi insan yetiştirmek" misyonuyla öğrenci yetiştiriyor.

FMV Işık Okulları Yönetim Kurulu'na atanan Murat Kolbaşı, 1972-1983 yılları arasında Işık Okulları Nişantaşı Kampüsünde okudu. Feyziyeliler Işıklılar Derneğinin (FID) Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmış olan Kolbaşı, hâlen Arzum Ev Aletlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Murat Kolbaşı Hakkında

Işık Okullarında aldığı eğitimin ardından 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Ardından, Boston Babson College'da bir yıl lisan eğitimi aldı. 1988 yılında aile şirketinde çalışmaya başlayan Murat Kolbaşı bugün, yirmi iki yaşından itibaren yönetimde görev aldığı Arzum markasının içinde bulunmaktadır. Üst yönetimde çeşitli pozisyonlarda sorumluluklar üstlenen Kolbaşı, Arzum'u iç pazarda adet bazında birinci marka konumuna taşıyan başarılı bir girişimci ve sivil toplum destekçisidir.TOBB'da Genç Girişimciler Kurulu üyesi olmanın getirdiği sorumlulukla, üniversitelerde panellere katılarak girişimcilik deneyimlerini ve tecrübelerini öğrencilere aktarmaktan keyif alan Murat Kolbaşı; DEİK Vietnam ve Çin Konseyi üyesi, Hong Kong Konseyi kurucu üyesi, İTO Meclis üyesi, Züccaciyeciler Derneği ve Türk Kahve Kültürü Araştırma Derneği yönetim kurulu üyesi, Endeavor Danışma Kurulu üyesi olmanın yanı sıra pek çok sektörel ve sosyal derneğin de üyesidir.


 

    12 / 04 / 2013

    Euro.Message madebycat