FMV ERENKÖY IŞIK ANAOKULUNA, ULUSLARARASI EĞİTİMCİLERDEN TAM NOT

'Danimarka Öğrenci Değişim Programı' (Danish Institute For Study Abroad) çerçevesinde FMV Işık Erenköy Anaokulu'nu ziyaret eden Danimarkalı eğitimciler, okulu 'örnek niteliğinde ve alanının en iyilerinden' biri olarak değerlendirdi.

Uluslararası Okullar Birliği (CIS) ile akreditasyon süreci gerçekleşen FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü, uluslararası ve kültürlerarası işbirliği etkinlikleri artarak devam ediyor. DIS'in (Danish Institute For Study Abroad) Türkiye'de ziyaret ettiği ve inceleme yaptığı okullar arasında yer alan FMV Işık Erenköy Kampüsü, son olarak anaokulu uygulamalarıyla DIS'ten tam not aldı. 2 Ekim'de ziyaret ettikleri FMV  Erenköy Işık Anaokulu'nu  'örnek niteliğinde, özgün ve alanının en iyilerinden' biri olarak nitelendiren DIS yetkilileri, okulda uzun incelemeler yaptı.   

AMERİKALI 'ÇOCUK GELİŞİM' ÖĞRENCİLERİ, ÇOCUKLARLA ÇALIŞMA YAPTI 

Bu ziyarette DIS yetkililerine, Danimarka Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde ülkesinde 'Çocuk Gelişimi' alanında eğitim gören 37 Amerikalı üniversite öğrencisi de eşlik etti. Genç öğrenciler, kampüste anaokulu öğrencileriyle birlikte çalışmalar yaptı. Kendi kültürlerine ait bazı çocuk oyunlarını sınıfta öğrencilerle birlikte oynayan, onlara yine kendi ülkelerinden resimli hikaye ve masal okuyan Amerikalı üniversite öğrencileri, yöresel dans ve şarkılarından bazılarını da öğretip çocuklarla birlikte söylediler.

Eylül ayından itibaren anaokulunda UNICEF destekli Yaşayan Değerler Programı'ndan "Barış" temasını çalışmaya başlayan FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü, öğrencilerine el kalıplarından oluşturulan "barış ağacı" sembolü üzerine "barış" mesajları yazdırırken, ziyaretçi grup da miniklere eşlik etti ve onlarla beraber barış mesajları yazdı.

    04 / 10 / 2013

    Euro.Message madebycat