ERENKÖY KAMPÜSÜNDE KAMP KEYFİ

FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü, bu yıl "Geneksel Çadır Konaklamalı Kamp"ın üçüncüsünü gerçekleştirdi. Hazırlık ve ilkokul 1 öğrencileriyle  velilerinin katıldığı etkinlik, 05-06 Ekim tarihlerinde yapıldı. Velilerimiz  çocuklarımızla  birlikte okul bahçesine çadır kurup , kamp ateşi yakıp doğada yaşamanın koşullarını tecrübe ettiler.

Çocukların velileriyle birlikte eğlenmeye, öğrenmeye ve vakit geçirmelerine önem veren FMV Işık Okulları, her yıl kampüslerinde farklı etkinlikler düzenliyor. Bu yıl üçüncü kez yapılan   "Geleneksel Çadır Konaklamalı Kamp" ise bu tür etkinliklerin en keyiflilerinin başında geliyor. FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü'nde düzenlenen etkinlikte, veliler çocuklarıyla birlikte okul bahçesinde çadır kurup kamp ateşi yaktı, enstrümanlar eşliğinde şarkı söyleyip dans ettiler. Cumartesi akşamı çadırların kurulması ile başlayan  geleneksel kamp, pazar sabahı ise yoga ve yürüyüş ile devam etti.

Hazırlık ve ilkokul 1. sınıf öğrencileriyle velilerinin katılabildiği geleneksel kampta, öğrenciler doğayla iç içe olmanın keyfini çıkarırken, çadır kurmak ve doğayla yaşama koşulları gibi pek çok şey de öğrendiler. Doğada yön bulma oyunu ise hem veliler hem de öğrencilere hayatta her zaman için ihtiyaç duyabilecekleri, çok önemli ve pratik bir bilgiyi de  kazandırmayı amaçlıyor.

FMV Işık Okulları'nın öğrenci ve velilerine sunduğu bu harika deneyim ve keyif, onlara bundan sonra birlikte yaşayabilecekleri yepyeni maceralar için de kapı açacak.  

    08 / 10 / 2013

    Euro.Message madebycat