WATERLOO MATH CONTEST'TE DÜNYA ÇAPINDA BAŞARI

Değerli Işıklılar,

FMV Erenköy Işık İlköğretim Kurumu 7. Sınıf öğrencileri Kanada Waterloo Üniversitesi'nde düzenlenen "Gauss Contest Matematik Yarışması"nda üstün başarı sergilediler. Tam Puan alan Beril Gürer dünya sıralamasında En Önde yer aldı.

Kanada Waterloo Üniversitesi  - Matematik Fakültesi bünyesindeki "The Centre For Education in Mathematics and Computing (CEMC)" merkezi tarafından hazırlanan "Gauss Contest" adlı matematik yarışmasına bu yıl 7.sınıf seviyesindeki 25 öğrencimiz katıldı. Yarışma15 Mayıs 2014 Perşembe günü 14:30-15:30 saatleri arasında gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, hem hazırlık sürecinde hem de yarışmada başarılı sonuçlar elde ettiler.

Eğlenerek matematiksel problem çözme becerilerini geliştirmeleri için bir fırsat olan bu yarışma öğrencilerimize büyük deneyim kazandırdı. "Soruyu Anlama", "Çözüm Yöntemi Geliştirme" ve "Sonuca Ulaşma" süreçleriyle yarışmaya hazırlandılar.

Tam Puan alarak EN ÖNDE yer aldı

Yarışma sonuçlarına göre, öğrencimiz BERİL GÜRER 150 tam puan alarak, mümkün olan en yüksek skoru elde etti ve dünya sıralamasında EN ÖNDE yer alarak "katılım", "tanınma" ve "yüksek başarı" sertifikaları ile ödüllendirildi. 

Ayrıca, öğrencilerimiz BORAN METİNZEYNEP ÖZSUZEYNEP SÖKÜCÜEMRECAN GÖREİPEK NAZİRE ERGÜL de 150-136 puan aralığında yer alan ve ilk % 25'lik dilime girerek, "katılım" ve "tanınma" sertifikaları almaya hak kazandı.

Dünya çapında yapılan bu prestijli yarışmada, öğrencilerimiz, matematiksel problem çözme ve matematik İngilizce terminolojisi becerilerini de etkin bir şekilde kullanarak başarıya ulaştı. 

Dünya çapındaki başarılarından ötürü başta  öğrencilerimiz olmak üzere , onları destekleyen ailelerini, emeği geçen tüm okul yönetimi ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Saygılarımızla,

    12 / 06 / 2014

    Euro.Message madebycat