DR. YUSUF ZİYA EFE MATEMATİK ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜNÜ SELİN BALIKÇI KAZANDI

Okulumuzda 1958-1969 yılları arasında görev yapan ve matematik dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum matematik öğretmemiz Dr. Yusuf Ziya Efe'nin anısını yaşatmak ve Okullarımızda matematiğe verilen değeri vurgulamak için 2009 yılından bu yana verilen "Dr. Yusuf Ziya EFE Matematik Üstün Başarı Ödülü" 21/11/2014 Cuma günü sahibini buldu.

Işık Üniversitesinden katılarak jürimizi oluşturan Doç. Dr. İsmail Karakurt ve Yrd. Doç. Dr. Melike Aydoğan tarafından yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmeler sonunda Ayazağa Işık Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Selin Balıkçı birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülü tesis eden 1963 Işık Lisesi mezunu Prof. Dr. Turan Durgunoğlu; Işık Ailesi kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu vefa borcunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve aileleri ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor. Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder" yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Okulumuzun yalnızca matematiğe verdiği önemi değil, aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesi.

Gelenekselleşen yarışmamızda, Selin Balıkçı ödülünü Kuruluş Yıldönümümüz (14 Aralık) kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirlerini kazanan diğer öğrencilerimiz, Işık Lisesi'nden Ali Kaan Güven, Erenköy Işık Lisesi'nden Ceren Akgül ve Erenköy Işık Fen Lisesi'nden Gizem Gülkan'ı, ailelerini, onları yetiştiren öğretmenlerimizi de tebrik ediyoruz.

    24 / 11 / 2014

    Euro.Message madebycat