Duyurular
-
BİLİM ve TEKNOLOJİ BULUŞMALARI
05.12.2018FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi tarafından düzenlenen "Bilim ve Teknoloji Buluşmaları" kapsamında İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi, FMV Yönetim Kurulu Üyesi ve 1969 yılı FMV Işık Lisesi mezunu Prof. Dr. Sıddık Yarman 13 Aralık 2018 Perşembe günü saat 14.00'te "Matematik Modellerin Günlük Yaşamdaki İzdüşümleri" başlıklı konferans ile öğrencilerimizle bir araya geliyor. -
BİLİM ve TEKNOLOJİ BULUŞMALARI
05.12.2018FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi tarafından düzenlenen "Bilim ve Teknoloji Buluşmaları" kapsamında İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi, FMV Yönetim Kurulu Üyesi ve 1969 yılı FMV Işık Lisesi mezunu Prof. Dr. Sıddık Yarman 13 Aralık 2018 Perşembe günü saat 14.00'te "Matematik Modellerin Günlük Yaşamdaki İzdüşümleri" başlıklı konferans ile öğrencilerimizle bir araya geliyor. -
"Tam Bana Göre" Teknoloji Eğitimleri başladı…
05.12.2018Eğitimde teknolojinin kullanılmasına yönelik, öğretmenlerimizin bu konudaki bilgi, beceri ve deneyimlerini arttırma amaçlı, tamamen gönüllülük esasına dayalı Tam Bana Göre Eğitim Teknolojileri Eğitimleri (TBG) farklı branştan öğretmenlerimizin katılımlarıyla devam ediyor. Her pazartesi günü öğretmenlerimizin derslerini tasarlarken veya derslerinde kullanabilecekleri aynı zamanda öğrencilerinden de geri bildirim alırken kullanmalarını isteyebilecekleri uygulamalar ve teknikler üzerinde durulurken, her salı günü öğretmenlerin teknoloji kullanımlarına yönelik kişisel yetkinliklerini arttırma amaçlı içeriklerden oluşan eğitimler planlanmaktadır. TBG eğitimleri "Hour of Code" haftası özel ile başlayarak, 5 adımda Mind Mapping ve Adobe Photoshop eğitimleri ile devam etmektedir. Aylık olarak planlanan etkinlikler tüm okul toplumuna mail yoluyla duyurulmakta ve öğretmenler ilgisini çeken konuların bulundukları haftalarda eğitimlere kayıt yaptırarak çalışmalara katılabilmektedir. Toplu eğitimlerden sonra ortak uygun zamanlarda öğretmenlerimizle ders içeriği oluşturmaya yönelik bire bir çalışmalarda planlanmaktadır. -
Veli-Öğretmen Görüşme Gün ve Saatleri
05.12.2018 -
Kütüphaneler Haftası
05.12.2018 -
12. Bilim Kültür Sanat Spor Şenliği - 13-14-15 Haziran 2017 FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü
05.12.2018 -
2017-2018 Yılı Oryantasyon El Kitabı (5.-6.-7. Sınıflar)
05.12.2018 -
2017-2018 Yılı Oryantasyon El Kitabı (1.-2.-3.-4. Sınıflar)
05.12.2018 -
Ayazağa Kampüsü 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Etkinlik Kitapçığı
05.12.2018 -
Duyurular ÖĞRETMEN VELİ GÖRÜŞME TAKVİMİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
05.12.2018 -
BEN DE GÖNÜLLÜYÜM
05.12.2018“Önce İyi İnsan Yetiştirir” ilkesiyle yetiştirdiğimiz Işık Okulları öğrencileriyle Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği bebek arabası ve kitap toplama kampanyasına katıldık. Okul Öğrenci Meclisi öğrencilerinin öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesi sayesinde iki binin üzerinde kitap ve iki adet bebek arabasını 03. 12.2018 tarihinde teslim ettik. “Ben de Gönüllüyüm” sosyal sorumluluk projesine destek veren başta öğrenciler olmak üzere siz velilerimize teşekkür ederiz. -
1. YARIYIL YAZILI ORTAK SINAVLAR TAKVİMİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
05.12.2018