Etkinlikler
-
SABANCI ÜNİVERSİTESİ TANITIMI
14.03.2022PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK SERVİSİ ETKİNLİKLERİ: “SABANCI ÜNİVERSİTESİ TANITIMI”
FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından 11. sınıf öğrencilerine yönelik “Sabancı Üniversitesi Tanıtımı” konulu seminer, 17 Ocak 2022 Pazartesi günü Üniversite Tanıtım Biriminin katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir.
Seminerde; Sabancı Üniversitesinin olanakları, öğrenci giriş prosedürleri, çift ana dal ve yan- dal imkânları hakkında bilgi verilmiştir. Sabancı Üniversitesinin yurt dışı olanakları ve yurt içi araştırma destekleri hakkında da paylaşımda bulunulan seminer, öğrencilerin sorularıyla tamamlanmıştır.
-
Soyutlama Resim Sergisi
14.03.2022“SOYUTLAMA’’ RESİM SERGİSİ
FMV Ayazağa Işık Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin soyut sanatın öncülerinden ressam ve sanat kuramcısı Wassily Kandinsky’nin eserlerinden yola çıkarak kırmızı, beyaz ve siyah renkleri kullanarak yaptıkları çalışmalardan oluşan sergisi Ayazağa Kampüsü Lise A Blok Fuaye Alanı’nda izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.
Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
-
Söyleyişi : " Nasıl Pilot Olurum ? " Kitabı
14.03.2022 -
Söyleyişi : Ali Nesin
14.03.2022Dünya Etkinlikler Haftası -
SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI
14.03.2022SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI
FMV Ayazağa Işık Lisesi Atletizm Takımı, yaş gruplarına göre katıldıkları atletizm yarışmalarında başarılı olmuştur. Öğrencilerimizden “Üç Adım Atlama” branşında Türkiye 3.sü Nehir ŞİT, “Yüksek Atlama” branşında Türkiye 4.sü Vera KARAMOLLAOĞLU, “Gülle Atma” branşında Türkiye 5.si Serra KARAMOLLAOĞLU, “İstanbul’un En Hızlısı” yarışmalarında Avrupa Yakası 2.si Işık Çağan KOPUZ, Avrupa Yakası 3.sü Nil HASİD ile Demir Mert GÜGERCİN ve Efe Babek ÇETİNEL; 23-24 Mart 2022 tarihlerinde katılacakları “İstanbul İl Birinciliği” yarışmaları öncesinde, Okul Müdürümüz Sayın Özgür ALPER’i ziyaret etmiştir.
Almış oldukları sonuçlar için sporcularımızı kutlayan Okul Müdürümüz Özgür ALPER, “Okullar Arası İstanbul İl Birinciliği” yarışmaları için öğrencilerimize başarılar dilemiştir. -
Temel Münazara Eğitimi
14.03.2022Işıklı Fikirler Çarpışıyor -
Tübitak Bilim Olimpiyatları Ön Elemeleri Başarısı
14.03.202211. sınıf öğrencimiz Arda Kaz 29. Tübitak Bilim Olimpiyatları Bilgisayar dalı ön elemelerini geçmiştir. 6-9 Ocak 2022 tarihlerinde yapılacak olan 2. aşama sınavına katılacak öğrencimize başarılar dileriz. -
TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI OYUN GELİŞTİRME HAFTASI: GAME DEVELOPMENT DAYS
14.03.2022TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI OYUN GELİŞTİRME HAFTASI: GAME DEVELOPMENT DAYSFMV Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri, oyun geliştirme ve simülasyon konusunda meraklılar için20 Şubat 2022’de başlayacak olan “Game Development Days” etkinliğinde oyun geliştirmesektörünün genç girişimcileri ve lider firmalarıyla ile bir araya gelecek. 20-27 Şubat 2022 tarihleriarasında gerçekleşecek ve toplam bir hafta sürecek etkinlik kapsamında genç oyungeliştiricilerin eğlenirken öğrenmeleri ve alanında uzman kişilerle iletişim kurması hedefleniyor.Bir çok önemli ismi katılımcılarla buluşturan etkinlikte katılımcılardan uzay temalı bir oyunoluşturmaları beklenecek ve bu nedenle de bütün katılımcılara bir hafta boyunca ücretsiz oyungeliştirme eğitimleri verilecektir.Lise ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek olmakla beraber her yaştan izleyiciyeaçık GDD etkinlikleri, Zoom üzerinden gerçekleşecek olup YouTube’da canlı yayınlanacaktır.GDD etkinliğini izlemek veya etkinliklere katılmak isteyenler web sitesi üzerinden kayıtformunu doldurabilirler.Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.Web Sayfası:
http://bit.ly/fmvgddSosyal Medya:https://www.instagram.com/gdd.turkeyhttps://twitter.com/gddturkey -
Yarışma
14.03.2022Dünya Etkinlikler Haftası -
Şiir Yazma Atölyesi
11.03.2022Haydar Gülen -
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Sergisi
10.03.20228 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Sergisi -
Çağdaş Özkan ile Masterclass
08.03.2022Çağdaş Özkan ile Masterclass