Etkinlikler
-
GELECEĞİN DÜNYASINDA ŞEHİRLEŞME VE İNSANLIĞIN ÇEVREYE SAYGISI
17.01.2020GELECEĞİN DÜNYASINDA ŞEHİRLEŞME VE İNSANLIĞIN ÇEVREYE SAYGISI -
KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR (KORUNCUK) VAKFI ZİYARETİ
17.01.2020FMV Özel Işık Lisesi Destination Imagination Kulübü, 9 ve 10. sınıf öğrencileri ile 15 Ocak 2020 Çarşamba günü korunma ihtiyacı olan çocuklara destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na (Koruncuk Vakfı) ziyaret gerçekleştirmiştir. VISIT TO KORUNCUK FOUNDATION FOR CHILDREN IN NEED OF PROTECTION FMV Private Işık High School, Destination Imagination Club 9th and 10th grade students visited the Foundation for Children in Need of Protection (Koruncuk Foundation) on January 15, 2020. They wanted to raise awareness and support children in need of protection. -
AEROBİK JİMNASTİK
16.01.2020AEROBİK JİMNASTİK -
ALMANCA GÜZEL KONUŞMA YARIŞMASI – KUNST DES REDENS
16.01.202015 Ocak 2020 tarihinde FMV Işık Lisesi tarafından düzenlenen, İstanbul çapında 14 okulun katılımı ile gerçekleşen Kunst Des Redens (Almanca Güzel Konuşma) Yarışması’nda öğrencimiz Mirbey Bilgehan Küçükyıldız birinci olmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz Wir gratulieren unserem Schüler Mirbey Bilgehan KÜÇÜKYILDIZ, der an dem Wettbewerb “Kunst des Redens” Erster geworden ist. -
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ SİLİKON VADİSİ GEZİSİ
16.01.2020FMV Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri 9-16 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen Amerika Birleşik Devletleri Silikon Vadisi gezisine katılmışlardır. Öğrencilerimiz San Francisco ve Los Angeles'ta bulunan Stanford ve UCLA Üniversitelerini gezerek her iki üniversitede de birer Türk öğrenci ile sohbet etme ve sorularını sorma fırsatı yakalamışlardır. Silikon Vadisi bölgesinde bulunan Google, Apple, Apple’ın Dünya Merkezi ve HP’nin adımlarının atıldığı garaj ziyaret edilmiştir. Bilgisayar Tarihi Müzesi’nde bilgisayarın geçmişten günümüze nasıl bir süreçten geçtiğini görerek bununla ilgili bir sunuma katılan öğrencilerimiz, The Tech Interactive Müzesi’ndeki dünyanın ilk IMAX’inde türü tükenmekte olan canlılarla ilgili bir belgesel izlemiş ve interaktif sergiyi görmüşlerdir. Öğrencilerimizin hem bilimsel donanımına katkı sağlayan hem de keyifli vakit geçirdikleri gezide; San Francisco ve Los Angeles şehir turları yapma, NBA oyuncusu Cedi Osman ile özel olarak görüşme, Staples Center'da basketbol maçı izleme ve Universal Studio’yu gezme fırsatı da yakalamışlardır. -
Çatışmadan Sınır Koymak Mümkün mü?
16.01.2020Çatışmadan Sınır Koymak Mümkün mü? -
DEMET HATTI YARIŞMASI TANITIM VE BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİ
16.01.2020İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezinin 15.01.2020 tarihinde düzenlemiş olduğu “Liseler İçin Demet Hattı Yarışması Tanıtım ve Bilgilendirme Etkinliği” kapsamında Santral Yerleşkesi’nde iki oturum gerçekleşmiştir. Bu etkinliğe öğrencilerimiz Emre Bağış, Bora Menekşe, Tunay Oruç, Uras Somer, Ali Alper Ataşoğlu, Mustafa Tekeli katılmışlardır. İlk oturumda Prof. Dr. Serkant Ali Çetin, “CERN ve CERN’deki Çalışmalar” sunumuyla katılımcıları bilgilendirmiş; ikinci oturumda ise, Demet Hattı Yarışması için katılımcı öğrencilere kurallar aktarılmıştır. Bu verimli etkinlik için İstanbul Bilgi Üniversitesi Yüksek Enerji Fiziği Uygulama ve Araştırma Merkezine teşekkür ederiz. -
DÜNYANIN LİDER FİRMALARINDAN OLAN SIEMENS’E ZİYARETİMİZ
16.01.2020DÜNYANIN LİDER FİRMALARINDAN OLAN SIEMENS’E ZİYARETİMİZ -
GENÇ ERKEK TENİS TAKIMININ BAŞARISI
16.01.2020FMV Ayazağa Işık Lisesi Genç Erkek Tenis Takımı “İstanbul Liseler Arası Genç Erkekler Tenis Okul Müsabakaları”nda İstanbul beşincisi olmuştur. Mart ayında düzenlenecek olan “Türkiye Liseler Arası Genç Erkekler Tenis Şampiyonası Grup Müsabakaları”na katılacak okul takımımızı tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları’nda başarılar diliyoruz. -
ÖĞRENCİLERİMİZİN RESİM YARIŞMASI BAŞARILARI
16.01.2020Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının İstanbul ili genelinde düzenlediği, tüm resmî ve özel okulların katıldığı "22. Aktif Resim Yarışması"nda 4 kategoride 400 öğrenci arasından 3. Kategori düzeyinde (Lise Hz-9. sınıf) 9-D sınıfından Defne Bolazar ve 4. Kategori düzeyinde (10-11. sınıf) 10-C sınıfından Batu Kerem Yıldırım ikincilikle ödüllendirilmişlerdir. Öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. -
3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ
15.01.20203. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ -
ATIK PİL VE ATIK YAĞLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ
15.01.2020Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli Sayın Murat ARI atık pil ve atık yağların çevre kirliliğine olumsuz etkisini anlatmak üzere 13 Ocak Pazartesi günü FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya gelmiştir. Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) tarafından belediyeler ile 2007 yılından itibaren her yıl düzenlenen “Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası”na Sarıyer Belediyesi öncülüğünde okulumuz da katılmaktadır. Sayın Murat ARI, çevre için son derece zararlı olan atık pillerin ve atık yağların düzenli bir şekilde toplanıp geri dönüşüme gönderilmesini hedefleyen bu kampanyanın ayrıntılarını öğrencilerimizle paylaşmıştır. Bu değerli bilgilendirme için Sayın Murat ARI’ya teşekkür ederiz.