Haberler
-
FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Öğrencileri “Işıklı Gelecekler” Projesi Kapsamında İkinci Kez Edirne’de
29.05.2019FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, CAS programı (Creativity-Yaratıcılık, Activity- Etkinlik ve Service-Toplumsal Hizmet) kapsamında “Minik Yüreklere Işık Olalım” sloganıyla hareket ederek “Işıklı Gelecekler” projesine hayat verdiler. FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, IB modüllerinden olan CAS programı kapsamında bu yıl 10.su gerçekleştirilen ve geleneksel hâle gelen “Işıklı Gelecekler” projesiyle, Edirne Tayakadın köyüne bağlı Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulunda anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin öğrenimine destek vermeye çalışmışlardır. 23-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında Edirne ilinin Tayakadın köyünde gerçekleştirilen projede; FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesinden 41 öğrenci ve 5 öğretmenin desteğiyle okuldaki 100 öğrenciyle çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmiş; proje kapsamında öğrencilerle zekâ geliştirici oyunlar oynanmış; drama ve spor aktiviteleri, fen deneyleri, ebru, maske, atık malzemelerden heykel ve farklı tekniklerde boyama etkinlikleri yapılmıştır. Böylece öğrencilerin akademik, duygusal, sosyal ve bireysel gelişimlerine destek olmaya çalışılmıştır. Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulunda projelerini hayata geçiren FMV Işık Okulları öğrencileri, okuldaki çocukların ihtiyaçları belirleyerek kendi aralarında topladıkları kitaplardan bir kütüphane oluşturmuşlardır. 13-14 Ocak 2019 tarihinde röportaj ve gözlem yoluyla okulun diğer ihtiyaçlarını belirleyen öğrenciler okul yararına kampanya başlatmış ve okulun bu ihtiyaçlarını karşılamışlardır. FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, proje öncesinde etkinlikleri planlamış, daha etkin olabilmek için komiteler oluşturmuşlardır. Edirne’yi ikinci defa ziyaret eden öğrenciler ve öğretmenleri, bu bölgenin kültürel zenginliklerini ve tarihi dokusunu temsil eden Lozan Anıtı ve Karaağaç bölgesini gezmişler; aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğundan bugüne önemli bir iş kolu olan meyve sabununun yapımını deneyimleyerek “Dünden Bugüne Sabun Kültürü” projesi kapsamında hazırlayacakları sunumlar için bilgi edinmişlerdir. -
19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılında Işıklı Renkler Resim Yarışması Sergisi //13-21 Haziran 2019
27.05.2019 -
FMV Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi
23.05.2019FMV Işık Okulları olarak Spor Sanat Tasarım Akademisi ile çocuklarımızın potansiyelini erkenden keşfederek geleceklerine ışık tutuyoruz.
-
Endüstri 4.0 Çağında Teknoloji Işık’ta Parlıyor
23.05.2019 -
Yolun Başındayken Programı - Habertürk
20.05.2019Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Zeynep Sezerman ve FMV CEO’su Koray Tulgar, 18.05.2019 Cumartesi günü Habertürk’te yayınlanan Dr. Görkem İldaş’ın hazırlayıp sunduğu “Yolun Başındayken” isimli eğitim ve gençlik programına konuk oldular. -
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun
19.05.2019 -
Işıklı Öğrencilerden Ünlü Futbolculara 19 Mayıs 1919’un 100. Yıl Dönümünde Büyük Sürpriz. Mutlaka İzleyin.
17.05.2019FMV Işık Okulları öğrencilerimiz ünlü veteran futbolculara, 19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümüne özel bir sürpriz yaptılar. Bu coşku dolu anları mutlaka izleyin. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun. -
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
17.05.2019 -
FMV Işık Okulları Yaz Programı Kayıtları Başladı
16.05.2019 -
3 Boyutlu (3D) Atatürk Fotoğrafları Sergisi Açıldı
16.05.2019Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün İstanbul’dan yola çıkarak Samsun’a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelemizin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı şerefine, 3 Boyutlu (3D) Atatürk Fotoğrafları Sergisi FMV Galeri Işık'ta açıldı. Ender Enön’ün 3 boyutlu (3D) olarak hazırladığı birbirinden güzel fotoğrafların yer aldığı bu anlamlı sergiyi 8 Haziran’a kadar ziyaret edebilirsiniz. -
Atatürk Yolunda Işık - 14. Bilim Kültür Sanat Spor Şenliği
15.05.201914. BİLİM KÜLTÜR SANAT SPOR ŞENLİĞİ programını görüntülemek için tıklayınız. -
II. Coğrafya Çalıştayı
15.05.2019FMV Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü tarafından düzenlenen II. Coğrafya Çalıştayı, 20 farklı okuldan 60 öğrencinin katılımıyla 11 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, konuklarımız Sayın Eren İNÖNÜ ve Sayın Emin ÇAPA’nın anlatıları ışığında ‘’Sürdürülebilir Ekonomi’’nin yollarını aradılar. Eren İNÖNÜ, ülke coğrafyalarının ekonomi üzerindeki etkilerini medyadan, sanattan, otomotivden, fotoğraftan ve modadan örneklerle borsa ve marka değeri üzerinden ele alırken, Emin ÇAPA ise ekonomiyi kavramsal olarak ele alıp öğrencilerimizin özellikle günümüz tüketim alışkanlıkları üzerinden yeni yaşam stilini sorgulamalarını ve üretimin önemini algılamalarını sağladı. Öğrenciler öncelikle beş farklı alanda (tarım, sanayi, ticaret, turizm, spekülatif yönlendirmeler) sorunları tespit etti, ardından bu sorunlara çözüm önerileri sundu.