Haberler
-
18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu
31.01.2019Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen 18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’na FMV Işık Okullarını temsilen CEO’muz Koray Tulgar, Eğitim Kurumları Koordinatörü ve Kurucu Temsilcimiz Faika Topal ile beraber tüm okul müdürlerimiz katıldı. -
35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi
30.01.2019Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen birbirinden güzel karikatürlerin yer aldığı ‘35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ açıldı. Sergi 9 Şubat’a kadar FMV Galeri Işık Teşvikiye’de ziyaret edilebilir. -
TEDxYouth@FMVErenköyIşık – 6 Ekim 2018
30.01.2019Etkinlik videolarına aşağıdaki link’lerden ulaşabilirsiniz: JT Rehill:https://youtu.be/P7sOTZEEFWg Allen Hulsey: https://youtu.be/oyzhuzNGVlk Ufuk Tarhan: https://youtu.be/3fq9zREWROw Esat Uğurlu: https://youtu.be/Ip5l9l8to9g Yasemin İnan: https://youtu.be/2Iexx4emYdw Ezgi Su Gülbahçe: https://youtu.be/72eWkDGGAXI Can Üstertuna: https://youtu.be/5ymhddpZWLM Deniz Kurtoğlu Eken: https://youtu.be/9q0zxGYtrvM Alp Köksal: https://youtu.be/wix2ofvmLVo -
Başarı Işık’ta Parlar
30.01.2019İlkokul ve Ortaokullarımız için Ara Sınıf Öğrenci Alım Sınavımız Tüm Kampüslerimizde 2 Mart 2019 Cumartesi Saat 10.00’da gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için www.fmv.edu.tr -
FMV Yönetim Kurulu Başkanı Av. A. Akın Süel’in Hürriyet Gazetesi Röportajı
27.01.2019Hürriyet Gazetesi Değerli Eğitim Editörü ve Yazar Nuran Çakmakçı Hanımefendi’ye gerçekleştirdiği röportaj için teşekkür ederiz. -
FMV Kültür Konferansları 40 / Ahmet Ümit / 08.02.2019 / 18.00
25.01.2019 -
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Ön Kayıt Dönemi Başladı
25.01.2019 -
Ara Sınıf Öğrenci Alım Sınavı 2 Mart'ta
25.01.2019 -
FMV Kültür Konferansları 39 / İzzet Keribar
24.01.2019FMV Kültür Konferansları’nın 39. konuğu IFSAK'ın onur üyesi ünlü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar oldu. 23 Ocak’ta gerçekleşen İzzet Keribar’ın, “Fotoğrafta İnsan Mekan İlişkisi” konulu konferansı büyük bir ilgiyle izlendi. -
35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi
24.01.2019 -
FMV Işık Okulları Öğrencileri ‘Işıklı Gelecekler’ Projesi ile Edirne’deki Kardeşlerine Destek Oldu
21.01.2019FMV Ayazağa Işık Lisesi - Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Creativity (Yaratıcılık), Activity (Etkinlik) ve Service (Toplumsal hizmet) kelimelerinden oluşan, CAS programı çerçevesinde “Minik Yüreklere Işık Olalım” sloganından hareket ederek “Işıklı Gelecekler” projesine hayat verdi. Bu yıl 10. su gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Işıklı Gelecekler” projesi, 14-15 Ocak 2019 tarihleri arasında Edirne Tayakadın köyüne bağlı “Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu”ndaki anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin öğrenimine destek olmak amacıyla hayata geçirildi. FMV Ayazağa Işık Lisesi- Fen Lisesi’nden 41 öğrenci ve 5 öğretmenin desteğiyle, proje kapsamındaki 100 öğrenciyle birlikte İngilizce öğretici oyunlar; drama ve spor aktiviteleri; fen deneyleri, eğlenceli matematik oyunları oynandı; ebru, maske, atık malzemelerden heykel ve farklı tekniklerde boyama etkinlikleri gibi çeşitli aktiviteler yapıldı. Böylece öğrencilerin akademik, duygusal, sosyal ve bireysel gelişimlerine destek olmaya çalıştılar. FMV Işık Okulları öğrencileri, okuldaki çocuklar adına ihtiyaçları belirleyerek kendi aralarında topladıkları kitaplardan oluşan bir kütüphane yardımında bulundular. Röportaj ve gözlem yoluyla okulun diğer ihtiyaçlarını belirleyen öğrenciler okul yararına kampanya başlatma ve Nisan ayında projeye devam etme kararı aldılar. -
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, 'Işıklı Sporcular Ödül Gecesi'nde
18.01.2019FMV Işık Okulları ve FMV Işık Spor Kulübünde spor yaparak başarıya ulaşan ve milli takım forması giyen genç sporcuların ödüllendirildiği ''Işıklı Sporcular Ödül Gecesi'', Erenköy Kampüsü Osman Erbelger Oditoryumu'nda 9 Ocak'ta gerçekleşti. Ödül gecesinin değerli konuğu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat "Türkiye'nin bu güzide kurumunda yetişen, ülkemizin geleceğinde çok önemli yeri olan, Türkiye'nin mevcudiyetini devam ettirecek ve her zaman ülkelerine sahip çıkacak milli sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum" dedi. Arat, profesyonel spor hayatından örneklerle genç sporculara hayallerinden vazgeçmemeleri mesajını verdi. "Olimpiyatlarda derece almak kadar, katılmak, katılabilmek de önemlidir. Bir okulda bu kadar çok milli sporcu olması çok zordur, değerini bilmemiz gerekir. Bu hayali gerçekleştiren FMV Işık Okulları'na Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve bir spor adamı olarak teşekkür ediyorum" diye konuşmasını sonlandırdı.