Haberler
-
36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Açıldı
04.03.2020Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri buluşturan 36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, bu zamana kadar pek çok önemli sergiye ev sahipliği yapmış olan FMV Galeri Işık’ta açıldı. Sergiyi 15 Mart’a kadar ziyaret edebilirsiniz. -
GELENEKSEL ''KADINLARIN IŞIĞINDA'' KONSERİ
03.03.20207.sini düzenlediğimiz Kadınların Işığında konserimiz 9 Mart 2020 Pazartesi saat 19.00'da Muvaffak Benderli Salonu’nda gerçekleşecektir. -
13. EĞİTİMDE EDEBİYAT SEMİNERİ FMV IŞIK İLKOKULU-ORTAOKULU EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ
03.03.2020Çocuk ve gençlik edebiyatının önemli yayınevlerinden Günışığı Kitaplığı’nın düzenlediği 13. Eğitimde Edebiyat Semineri, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü yoğun bir katılımla FMV Işık İlkokulu-Ortaokulu ev sahipliğinde gerçekleşti. Seminere 45’i aşkın il ve ilçeden, 600’e yakın öğretmen, eğitim yöneticisi, kütüphane uzmanı ve akademisyen katıldı. Seminerin açılış konuşmaları Feyziye Mektepleri Vakfı Eğitim Kurumları Koordinatörü & Kurucu Temsilcisi Sayın Müge Yalım Alpan ve Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni Sayın Mine Soysal tarafından yapıldı. Çocuk ve gençlik edebiyatımızın öncü isimlerinden Gülten Dayıoğlu, “Öğretmenlikten Edebiyata Bir Ömür” başlıklı unutulmaz konuşmasıyla günün açılışını yaptı. Seminerin devamında Prof. Dr. Nermin Yazıcı, Behiç Ak, Müren Beykan, Mine Soysal, İshak Reyna, Burcu Aktaş ve sevilen sanatçı Ahmet Mümtaz Taylan konuşmalarıyla yer aldılar. Seminerin yaratıcı okuma uygulamaları bölümünde okulumuz sınıf öğretmenlerinden Özge Çetin, 2. sınıf öğrencilerimizle disiplinler arası gerçekleştirdikleri, Betül Sayın tarafından yazılan 5 Çocuk 5 İstanbul kitabının etkinliklerini katılımcılarla paylaştı. -
FMV Kültür Konferansları’nın 48. konuğu Mario Levi Oldu
02.03.2020FMV Kültür Konferansları’nın 48. konuğu Mario Levi oldu. 27 Şubat’ta gerçekleşen Sayın Levi’nin ‘’Çocukluk Ülkesini Anlatmak’’ konulu konferansı büyük bir ilgiyle izlendi. -
FMV ÖZEL IŞIK ORTAOKULU “NAKIYYE ELGÜN ULUSAL ÖYKÜ YARIŞMASI” SONUÇLARI
02.03.2020Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kadın milletvekillerinden, çocuk hakları savunucusu, kız çocuklarının eğitiminin yaygınlaştırılması için çalışmış bir eğitimci, okulumuzun kurucu müdürlerinden Nakıyye Elgün anısına onun değerlerini, yenilikçi, çağdaş ruhunu yaşatmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlenen "Nakıyye Elgün Ulusal Öykü Yarışması” sonuçlanmıştır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür ederiz. Öğrencilere ödülleri 13 Mart 2020 Cuma günü saat 14.00’te Muvaffak Benderli Konferans Salonu’nda yapılacak olan ödül töreninde takdim edilecektir. Birincilik Ödülü “İçimdeki Kelebekler” adlı öyküsüyle Emir Kaan Özdemir Kartal Bilim ve Sanat Merkezi İkincilik Ödülü “Karşı Komşum” adlı öyküsüyle Efe Ender Durmuş İl Genel Meclisi Ortaokulu Üçüncülük Ödülü “Karayemiş” adlı öyküsüyle Yağmur Uzun Rize Boğaz Ortaokulu Mansiyon Ödülü “Hayatlara Dokunuş” adlı öyküsüyle Alya Divani İstek Özel Acıbadem Ortaokulu -
Acımız Büyük
28.02.2020Acımız büyük. İdlib’de şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, milletimize başsağlığı; yaralılarımıza acil şifalar dileriz. -
Dr. Bahar Eriş ile ‘Çocuklar Nasıl Başarır’ Semineri
25.02.2020Dr. Bahar Eriş, ‘’Çocuklar Nasıl Başarır?’’ adlı semineri ile 4 Mart 2020 Çarşamba günü Ayazağa Kampüsü, 25 Mart 2020 Çarşamba günü Ispartakule Kampüsü, 26 Mart 2020 Perşembe günü Erenköy Kampüsü, 27 Mart 2020 Cuma günü Nişantaşı Kampüsünde anaokulu ve ilköğretim veli ve öğretmenlerimizle bir araya gelecektir. -
36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi
25.02.2020FMV Galeri Işık, 36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturuyor. Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri buluşturan 36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, bu zamana kadar pek çok önemli sergiye ev sahipliği yapmış olan FMV Galeri Işık’ta ziyaretçilerini bekliyor. 2 Mart Pazartesi günü açılacak olan sergi, 15 Mart’a kadar ziyaret edilebilir. -
NAKIYYE ELGÜN ÖYKÜ YARIŞMASI’NIN SONUÇLARININ AÇIKLANMASINA SAYILI GÜNLER KALDI
24.02.2020FMV Işık Ortaokulunun düzenlediği “Nakıyye Elgün Ulusal Öykü Yarışması”nın sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kaldı. Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen öyküler değerli jüri üyelerimiz tarafından değerlendiriliyor. Sonuçlar, 2 Mart Pazartesi günü okulumuzun internet sayfasında duyurulacaktır. Yoğun katılım için tüm öğrencilerimize ve onları destekleyen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. -
FMV Ispartakule Işık Anaokulu - İlkokulu ''Doğa ve Sevgi'' Konulu Resim Yarışması
24.02.2020Okula başlangıç yaşındaki çocukların resim alanındaki bilgi, beceri ve kültür birikimlerini geliştirerek hayal güçlerini ortaya çıkarmak, okullar arasındaki kültürel etkileşime katkıda bulunmak ve çocukların doğa ile ilgili farkındalıklarını arttırarak çevrelerini ve dünyayı anlamalarını sağlamak amacıyla FMV Ispartakule Işık Anaokulu-İlkokulu tarafından 02-13 Mart 2020 tarihleri arasında ''Doğa ve Sevgi'' konulu Resim yarışması düzenlenecektir. İstanbul ili Avrupa Yakası'ndaki özel ve resmî okullarda öğrenim gören, anaokulu 5-6 yaş ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri arasında gerçekleşecek yarışmamıza elden veya posta yoluyla gönderilecek eserler; ressam, öğretim üyesi ve görsel sanatlar öğretmenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir. Ödül töreni 21 Mart Cumartesi günü FMV Işık Okulları Ispartakule Kampüsü ev sahipliğinde düzenlenecektir. Yarışmaya ait detaylı bilgi ve şartnameye https://www.fmv.edu.tr/tr/doga-ve-sevgi-konulu-resim-yarismasi adresinden ulaşabilirsiniz. -
Eğitim Kalitesi Akredite Edildi / Milliyet Gazetesi 21.02.2020
21.02.2020 -
Coşar Kulaksız Fotoğraf Sergisi Açılışı
21.02.2020Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız’ın ‘’Unuttuklarımızı özlediğimiz, hatırladıklarımızdan uzaklaştığımız, başı sonu olmayan bir oyun bu…’’ adlı fotoğraf sergisi FMV Galeri Işık Teşvikiye’de açıldı. Sıra dışı serginin ve kitabın konseptini Bülent Erkmen oluşturdu. Coşar Kulaksız'ın alışılagelmiş boyutların ve oranların dışında birbirinden güzel fotoğraflarının yer aldığı sergiyi 28 Şubat’a kadar ziyaret edebilirsiniz.