Işıklı Başarılar
-
FMV Işık Lisesi Öğrencimiz Harvard Alumni Association GlobalWE Uluslararası İngilizce Makale Yarışması Birincisi
20.03.2020FMV Işık Lisesi Öğrencimiz Harvard Alumni Association GlobalWE Uluslararası İngilizce Makale Yarışması Birincisi -
Future Problem Solving Programme ile ABD Yolculuğu
20.03.2020Future Problem Solving Programme ile ABD Yolculuğu -
Destination Imagination İstanbul Anlık Görev Şenliği’nden DI Kulübü Öğrencilerimiz Ödüllerle Döndü
11.03.2020Destination Imagination İstanbul Anlık Görev Şenliği’nden DI Kulübü Öğrencilerimiz Ödüllerle Döndü -
Kayseri Erciyes Minikler Kayak Festivali
11.03.2020Kayseri Erciyes Minikler Kayak Festivali -
Öğrencilerimizin Valencia iOratoria English Online Public Speaking 2020 Başarısı
11.03.2020Öğrencilerimizin Valencia iOratoria English Online Public Speaking 2020 Başarısı -
FMV Işık Okulları Sanat Alanında Bir Başarıya Daha İmza Attı
04.03.2020Fransa’nın Nice şehrinde düzenlenen Flutissimo 2020 kapsamında 9. Uluslararası Flüt Yarışması düzenlendi. 9 ayrı kategoride gerçekleşen flüt yarışmasında, IIA kategorisinde FMV Ayazağa Işık Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Maya Tanyılmaz birincilik ödülünün sahibi oldu. Nice Konservatuarı Flüt Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Kumru Pensel başkanlığındaki "A Travers La Flüte" isimli derneğin, Nice’de düzenlediği Flutissimo 2020 Flüt Festivali, 31 Ocak- 1 Şubat 2020 tarihleri arasında Nice ve Vence Konservatuarları’nda gerçekleştirildi. Flutissmo 2020 kapsamında organize edilen ve 9 ayrı kategoride gerçekleşen 9. Uluslararası Flüt Yarışması’nda IIA kategorisinde FMV Ayazağa Işık Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Maya Tanyılmaz birincilik ödülünü aldı. Bu kategoride yaklaşık yaşları 12-13 arasında değişen 25 çocuk yarıştı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. -
Lego Robotik Takımımız Global Innovatıon Award Dünya Elemelerinde
29.02.2020Lego Robotik Takımımız Global Innovatıon Award Dünya Elemelerinde -
FMV Özel Işık Lisesi Öğrencileri HISMUN’20’da
10.02.2020FMV Özel Işık Lisesi Öğrencileri HISMUN’20’da -
FMV Ö. IŞIK ORTAOKULU YILDIZ ERKEK BASKETBOL TAKIMI ŞAMPİYON!
25.12.2019''İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Basketbol Yıldız Erkekler Şişli İlçe Birinciliği'' nde mücadele eden FMV Ö. Işık Ortaokulu Yıldız Erkek Basketbol Takımı, 24 Aralık 2019 salı günü oynanan final maçında Talatpaşa Ortaokulunu 61-39 yenerek Şişli İlçesi Şampiyonu olmuştur. 11-24 Aralık 2019 Tarihleri arasında Etiler İSOV Dinçkök MTA Lisesi Spor Salonunda gerçekleşen maçlarda gurubunda; Hüseyin Avni Kurşun Ortaokulu’ nu 94-18, Talatpaşa Ortaokulu’ nu 43-40, ITA Okulları Ortaokulu’ nu 50-16,Yarı final maçında Özel Bomonti On Adım Ortaokulu’ nu 56-32, final maçında ise Talatpaşa Ortaokulunu 61-39 yenerek namağlup Şişli İlçesi Şampiyonu olmuş, şubat ayında gerçekleşecek İstanbul Şampiyonasında mücadele etme hakkı elde etmiştir. Sporcu öğrencilerimizi kutluyor, FMV Ö. Işık Ortaokulu’ nu temsil edecekleri İstanbul Şampiyonasında başarılar diliyoruz. -
Paralimpik Yüzme Milli Takımımızın Şampiyon Sporcularını Ayazağa Kampüsü Yüzme Havuzumuzda Ağırladık.
06.12.2019FMV Işık Spor Kulübü Yüzme Koordinatörü Ali CAN , 2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanan Türkiye Paralimpik Bedensel Engelli Yüzme Milli Takım Sporcularımız Beytullah EROĞLU (S5 Kategorisi 50mt Kelebek 2017 Dünya 1.si) , Sümeyye BOYACI (S5 Kategorisi 50mt Sırt Üstü 2019 Dünya 2.si) , Sevilay ÖZTÜRK (S5 Kategorisi 50mt Kelebek 2019 Dünya 3. sü) ile bir araya geldi.
Bu buluşmaya Bedensel Engelliler Federasyonu Yüzme Teknik Kurulu Başkanı Mehmet Ali ALBAŞ ve Takım Antrenörü Ali UZUN da katıldı. Teknik analizlerini yapan Ali CAN , Milli Sporcularımızla Olimpiyatlar ile ilgili tecrübelerini de paylaştı.
-
FMV Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi Robot Kulübü “Flare Robotics” katıldığı FRC Ankara Off-Season etkinliğinden iki kupa alarak başarıyla döndü.
27.11.2019Üç gün süren yarışmada, ilk gün yaşadığı teknik sorunlar dolayısıyla sahaya çıkamayan takımımız, ikinci gün sıralama maçlarına kadar birçok sorunu çözmeyi başarmış ve sahadaki yerini almaya başlamıştı fakat yazılım ve mekanik sorunları takımın skor almasına engel olmaya devam etti. Gün içinde pratik ve kalıcı çözümler üretmeyi başaran “Flare Robotics” ekibi, günün ilerleyen yarışmalarında ciddi skorlar almaya başladı. Üçüncü ve son gün sabahında katıldığı yarışmalar sonunda 12. sıraya kadar tırmanan Flare Robotics, ilk 4 takım tarafından yapılan seçimlerle oluşturulan 12 takımın katıldığı final turuna seçilmedi. Flare Robotics takımı olarak verdiğimiz emek ve çabanın fark edilmediğini düşündüğümüz sırada aslında sürekli incelendiğimizin ve değerlendirildiğimizin farkında değildik. Gün sonunda düzenlenen ödül töreninde iki farklı ödül alarak süreç içinde edindiğimiz kazanımın ve tecrübenin de aldığımız en büyük ödül olduğunun bilinciyle muhteşem bir sevinç ve motivasyon yaşadık. Rookie Inspiration Award ve Excellence in Engineering Award ödülleri ile eve dönen takımımız, gelecek robot yarışmaları için önemli bir motivasyon ile yoluna devam edecektir. -
“ROBOTEX TURKEY 2019” YARIŞMASINDAN ROBOTİK TAKIMIMIZ ÖDÜLLE DÖNDÜ
05.11.2019Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu ve her yıl birçok kategoride, tüm dünyadan binlerce yarışmacının katıldığı, dünyanın en büyük robotik yarışması ve fuarı olan “Robotex International”ın Türkiye elemelerinde, FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimiz “Girls' Firefighting / İtfaiyeci Kızlar” kategorisinde geliştirdikleri “Otonom Yangın Söndüren Robot” projesi ile üçüncü olmuşlardır. Öğrencilerimiz bu başarıları ve geliştirdikleri robot ile Estonya'da düzenlenecek “Robotex International Challenge”da ülkemizi temsil etme hakkı kazanmışlardır. Öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.