Duyurular
-
FMV Işık Lisesinde “Satranç” Kitabı Üzerinden Editörlük ve Çevirmenlik Söyleşisi Yapıldı
04.12.2018FMV Işık Lisesi hazırlık sınıfı öğrencileri 3 Aralık 2018 Pazartesi günü Çevirmen ve Editör Kıvanç KOÇAK’ı ağırladı.
-
6.SINIF ATIK MATERYAL TERLİK VE AYAKKABI SERGİSİ
04.12.20186. Sınıflarımızın görsel sanatlar dersinde atık materyallerle yapmış oldukları terlik ve ayakkabı tasarımları ilkokul giriş fuaye alanında sergiye açılmıştır.
-
CIS AKREDİTASYON ZİYARETİ
02.12.2018FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü, CIS (Uluslararası Okulları Birliği) akreditasyon süreci, "öz değerlendirme takım ziyareti" 2 Aralık 2018 Pazar günü, FMV Yöneticileri ve tüm okul toplumunun hazır bulunduğu açılış kokteyli ile başlamıştır. Kokteyl öncesi akreditasyon ekibi, Ayazağa Kampüsü’nü gezerek öğretmen ve yöneticilerimizle bir araya gelmiş ve iyi dilekleriyle tüm hafta devam edecek sürecin başlangıcını yapmıştır. 7 Aralık 2018 Cuma günü sona erecek akreditasyon sürecinin tüm okul toplumu için güzel geçmesini dileriz. -
DI Anlık Görev Turnuvası TED
02.12.2018Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination Imagination’ın Türkiye kanadı tarafından düzenlenmiş olan Anlık Görev Turnuvası bu yıl TED Rönesans Okullarında 1 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Yarışmaya 75 okul katıldı. FMV Özel Ayazağa Işık Ortaokulu olarak 19 öğrencimiz, performans içeren takım ve el becerisine dayanan anlık görevlerde yarıştılar. Magical Challengers, DICent ve Diadem isimli takımlarımız sırasıyla “ Çok Görev Çok İş “, “ En Uyumlu Takım” , “ En İyi Problem Çözen Takım” görevlerinde birinci olmuşlardır.Öğrencilerimizi kutlarız. -
ETİK BULUŞMALARI
01.12.2018FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi tarafından düzenlenen “Etik Buluşmaları” kapsamında Engellilerle ve Yaşlılarla Doğru İletişim Danışmanı Adem Kuyumcu ve Uluslararası İşitme Engelli Gençler Federasyonu İletişim Komitesi Üyesi, 2011 Ayazağa Işık Lisesi mezunu Ece Saygı 5 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 10.45’de "Engelli Bireylerle Doğru İletişim" başlıklı konferans ile öğrencilerimizle bir araya geliyor. -
FMV IŞIK İLKOKUL-ORTAOKULU HAFTA SONU 1. YARIYIL GENEL VELİ TOPLANTISI
01.12.20181 Aralık 2018 Cumartesi günü, FMV Işık İlkokul-Ortaokulu hafta sonu 1. yarıyıl genel veli toplantısı iki oturum halinde gerçekleşmiştir. İlkokul ve ortaokul velilerimiz okul idaresi ve öğretmenler birebir görüşmeler yaparak öğrencilerimizin akademik, duygusal, sosyal, sanatsal ve fiziksel gelişimleri hakkında geri dönütler almıştır. -
MİRÓ SERGİSİ
01.12.2018FMV Ayazağa Işık Lisesi Sempre Arte Resim Kulübü öğrencileri, Maslak UNIQ Sanat Galerisinde gerçekleştirilen yirminci yüzyılın en önemli sürrealist ressamlardan Joan Miró’nun ağırlıklı sulu boya, akuatent, gravürler, ahşap baskı ve kolajlardan oluşan sadece orijinal eserlerini içeren “Miró Sergisi”ni ziyaret etmişlerdir. -
BASKETBOL TAKIMIMIZ NAMAĞLUP GRUP BİRİNCİSİ
01.12.2018FMV Ayazağa Işık Lisesi Genç A Erkek Basketbol Takımımız 228 takımın katıldığı İstanbul Liselerarası Basketbol İl Birinciliği müsabakalarının eleme turunu namağlup 7. Grup birincisi olarak tamamlamış ve ilk 16 takım arasında bir üst turda mücadele etmeye hak kazanmıştır. Takımımıza oynayacakları maçlarda başarılar diliyoruz. -
FMV ÖZEL ERENKÖY IŞIK İLKOKULU ÖĞRENCİMİZ TÜYAP’TA
30.11.2018Okulumuz 4/F sınıfı öğrencilerinden Yağız BOZ, yaşından beklenenin üstünde bir sorumluluk ve yaratıcılık örneği sergileyerek ilk kitabını yayımlamıştır. Okulumuza başladığı günden bu yana okuma sevgisi ile dikkat çeken ve okul kütüphanemizin kitap kurtlarından olan öğrencimiz, dördüncü sınıfa geldiğinde okumadaki yetkinliğinin üstüne yazma becerisini de ekleyerek hem arkadaşlarına örnek olmuş hem de kurum olarak bizleri gururlandırmıştır. “Dört Artı Bir” adını verdiği kitabı kasım ayında yayımlanan öğrencimiz, TÜYAP Kitap Fuarı’nda kitabını ilk okurları için imzalamış ve yazarlığın büyülü dünyasına giriş yapmıştır. Kitap yazmaya devam edeceğini söyleyen Yağız’a başarılar diliyor, onun gelişimine katkı sağlayan öğretmen ve velilerini tebrik ediyoruz. -
2018-2019 Öğretim Yılı Açılış Töreni
30.11.2018FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi 2018 – 2019 Öğretim Yılı, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşen Atatürk büstüne çelenk koyma töreni ile başlamıştır. Açılış töreni Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşunun ardından Osman Erbelger Oditoryumu'nda İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etmiştir. 12IB sınıfı öğrencisi Serhan Turgul’un keyifli piyano dinletisinin ardından okul müdürümüz Sayın Müge Yalım Alpan içten konuşması ile öğrencilere, öğretmenlere, velilere seslenmiş; yeni öğretim yılına dair başarı dileklerinde bulunmuştur. Tören, 2017-2018 Öğretim Yılı mezunlarından Tuana Haznedar’ın konuşması ile sonlanmıştır. Okul arkadaşlarına mezun öğrenci gözüyle seslenen Tuana Haznedar, konuşmasında kendi öğrenim hayatından kesitler vererek öğrencilerimize yol göstermiş, lise sıralarının öneminden bahsetmiştir. Öğretmen, öğrenci, veli ve tüm çalışanlarımıza mutlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileğiyle… -
Fen 3 Sınıfı Açılış Dersi Yapay Zeka
30.11.2018Işık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan SOLAK, 10 Eylül 2018 Pazartesi günü FMV Özel Erenköy Işık Fen Lisesi öğrencileri ile buluşmuştur. Fen 3 Sınıfı Açılış Dersi’nde öğrencilere “Yapay Zeka ve Doğal Diller” konusunda bilgi veren Sayın Solak, öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak dersi tamamlamıştır. -
John Cannings ile “Approaches to Teaching and Learning”
30.11.2018FMV Özel Erenköy Işık Lisesi Uluslararası Bakalorya Programı öğretmenleri 28-29 Ağustos tarihlerinde IB eğitmeni John Cannings ile öğretime ve öğrenme yaklaşımlarını içeren bir eğitim çalıştayına katılmışlardır. Yapılan uygulamalar ile IBDP öğrencilerimizin düşünme, araştırma, iletişim becerilerine sahip öz yönetimli ve sosyal bireyler olmalarına ortam sağlayacak öğretme ve öğrenim ortamlarının yapılandırılması konusunda yeni yaklaşımlar incelenmiştir. Öğrenen profilinin ihtiyaçları, öğrenme becerileri ve farklı öğretme stilleri konusundaki yeni uygulamalar, örnek çalışmalar ve planlamalar yapılarak kurumumuzun eğitim hedeflerini gerçekleştirmek için nitelikli bir çalışma yapılmıştır.