Etkinlikler
-
ORYANTİRİNG YARIŞMASI
17.02.2020ORYANTİRİNG YARIŞMASI -
TINYMUN 2020
17.02.2020FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi MUN Kulübü, tüm FMV İlköğretim Okullarındaki JMUN Kulüplerinden yaklaşık 180 öğrencinin eğitimi amacıyla 15.02.2020 tarihinde TinyMUN 3 etkinliğinde bir araya gelerek MUN konferanslarının prosedürleri ve uygulamaları hakkında bir çalıştay düzenlemiştir. Lise MUN Kulübü öğrencileri, ilköğretim öğrencilerine rehberlik ederek genel bilgilendirilme yapmışlar; oluşturulan “Güvenlik Konseyi”, “Sosyal ve İnsani Sorunlar”, “İnsan Hakları”, “Çevre” ve “Silahsızlanma” komitelerinde ilköğretim delegelerine çözüm önerileri yazma ve sunma konularında eğitimler vermişlerdir. Çalıştayın açılış bölümüne, eğitim ve öğretim süreçlerinde MUN Kulübü çalışmalarını başarı ile sürdürmüş olan mezun öğrencimiz Dilara DEMİR davet edilmiştir. Dilara DEMİR, lise öğrenimi sürecinde yaptığı MUN çalışmalarının kişisel ve akademik gelişmesine sağladığı farklılıklar konusunda kulüp öğrencilerini aydınlatmıştır. -
ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİKLERİ “MEF ÜNİVERSİTESİNDE BİR GÜN”
17.02.2020FMV Ayazağa Işık Fen Lisesi “Bilim ve Teknoloji Buluşmaları’” kapsamında, 14 Şubat 2020 Cuma günü 10. sınıf öğrencileri tarafından MEF Üniversitesi ziyaret edilmiştir. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Tuna ÇAKAR, öğrencilerimizi PyCharm programı hakkında bilgilendirmiştir. Öğrencilerin matematik fonksiyonu çözebilecekleri bir program yazma çalışması da yaptıkları bu ziyarette; üniversitenin farklı bölümlerindeki Mühendislik Fakültesi öğrencileri, kendi bölümlerine dair eğitim programları ve iş imkânları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmiştir. Öğrencilerimize sağladıkları katkıdan dolayı, MEF Üniversitesi yetkililerine ve Sayın Dr. Tuna ÇAKAR’a teşekkür ederiz. -
DRAMATİQUES (DIŞAVURUMCU DRAMA) ÇALIŞMASI
16.02.2020 -
AKIL OYUNLARI TURNUVASI
15.02.2020AKIL OYUNLARI TURNUVASI -
FİRST ROBOTİC KİCK-OFF 2020
15.02.2020 -
FİRST ROBOTİC KİCK-OFF 2020 EVSAHİPLİĞİ
15.02.2020 -
100.GÜN
14.02.2020100.GÜN -
7.SOSYAL BİLİMLER PROJE YARIŞMASI DAVETİYE
14.02.20207.SOSYAL BİLİMLER PROJE YARIŞMASI DAVETİYE -
THE FUTURE TODAY INTERGENERATIONAL EQUITY
14.02.2020THE FUTURE TODAY INTERGENERATIONAL EQUITY -
ADVANCED PLACEMENT (AP) PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
13.02.20202020-2021 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesinde uygulanacak olan AP Programı Bilgilendirme Toplantısı öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile 11 Şubat tarihinde gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimize üniversite seviyesindeki dersleri alma imkânı tanıyan bu program, yurt dışındaki üniversitelere başvurularında öğrencilerimizi ayrıcalıklı ve avantajlı kılacaktır. Yurt dışı üniversite başvurularının kabul aşamasında öğrencilerin lise döneminde AP dersleri almış ve sınavlardan başarıyla geçmiş olması akademik eğitim için hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. -
FLARE ROBOTİCS VRC TURNUVASI
13.02.2020FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi Flare Robotics Kulübü, 8-9 Şubat tarihlerinde Özyeğin Üniversitesinde düzenlenen "VEX Robotics Competition (VRC) Turnuvası"na katılım sağlamıştır. "Tower Takeover" teması çerçevesinde iki gün süren yarışmada üç kez robot yapan Flare Robotics takımı sınırlı sürelerde problem çözme, mühendislik, robotik, kodlama ve tasarım becerilerini ortaya koymuştur. "VEX Robotics Competition (VRC) Turnuvası"nda okulumuzu temsil eden öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.