Etkinlikler
-
KISIRKAYA SAHİPSİZ HAYVAN BARINAĞI ZİYARETİ
08.11.2019FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Interact Kulübü öğrencileri, 6 Kasım 2019 Çarşamba günü Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Barınağını ziyaret etmiştir. Öğrencilerimiz, kurum yetkilileri tarafından karşılanmış ve bilgilendirmiştir. Yaklaşık 700 dönümlük alan üzerine kurulmuş barınakta, 250 yaşam evi ve 150 civarında hayvan olduğu öğrenilmiş, gezi süresince sevgi dolu paylaşımlar yapılmıştır. -
KOÇ ÜNİVERSİTESİ GEZİSİ
08.11.2019FMV Ayazağa Işık Lisesi 11. sınıf öğrencileri, 08 Kasım 2019 Cuma günü yükseköğretim kurumlarını tanıma çalışmaları kapsamında Koç Üniversitesine konuk olmuşlardır. Farklı bölümlerden Koç Üniversitesi öğrencilerinin liderliğinde gerçekleşen gezinin ilk aşamasında üniversiteye ait temel bilgiler (yurtlar, burslar, taban puanları, kulüpler) öğrencilerimize aktarılmıştır. Öğrencilerimizin Koç Üniversitesine dair merak ettikleri soruların cevaplarını almalarının ardından kampüs turuna çıkılmıştır. Öğrencilerimiz bir yandan üniversite imkânları ve atmosferi hakkında gözlem yapma şansı bulurken bir yandan Koç Üniversitesi öğrencileri ile meslek tercihi ve kariyer adımları hakkında uzun bir sohbet gerçekleştirmişlerdir. Üniversitelerinde çift ana dalda eğitim gören ve pek çok kulüpte etkin olarak görev alan öğrencilerin ev sahipliği yaptığı gezi öğrencilerimiz için aydınlatıcı ve ilham verici olmuştur. Sosyal yaşam ile akademik yaşamın aynı anda verimli bir şekilde yaşanabileceğini gösteren bu sohbetlerin ardından öğrencilerimiz kampüs içerisinde serbest zaman geçirmişlerdir. -
OKUL SPORLARI LİSELER ARASI BASKETBOL MÜSABAKALARI
08.11.2019İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü Sarıyer İlçesi Okul Sporları tarafından düzenlenen “Liseler Arası Basketbol Müsabakaları”nda FMV Ayazağa Işık Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımı, Özel Darüşşafaka Lisesini 77-67 yenerek finale kalmıştır. Öğrencilerimize 12 Kasım Salı günü oynayacakları karşılaşmada başarılar diliyoruz -
Pafin Gezisi
08.11.2019Öğrencilerimiz, gezici kitabevi olan Pafin’ i ziyaret ederek kitapları incelediler. Beğendikleri kitapları alarak kendi kütüphanelerini zenginleştirdiler. -
Atatürk Koşusu
07.11.20197 Kasım 2019 Perşembe günü kampüs bahçemizde 8. sınıflarımızdan koşmayı seçen öğrencilerimiz arasında Atatürk Koşumuzu gerçekleştirdik -
Atatürk Koşusu
07.11.2019Atatürk Koşusu -
Ezbere Şiir Okuma Yarışması
07.11.2019Ezbere Şiir Okuma Yarışması -
Kültürlerimizle Dünya'ya Renk Katıyoruz
07.11.2019Kültürlerimizle Dünya'ya Renk Katıyoruz -
OKUL SPORLARI LİSELER ARASI VOLEYBOL MÜSABAKALARI
07.11.2019İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü Sarıyer İlçesi Okul Sporları tarafından düzenlenen “Liseler Arası Voleybol Müsabakaları”nda FMV Ayazağa Işık Lisesi Genç Kız Voleybol Takımı, Ali Akkanat Anadolu Lisesini 3-0 yenerek finale kalmıştır. Öğrencilerimize 8 Kasım Cuma günü oynayacakları karşılaşmada başarılar diliyoruz. -
REHBERLİK BULUŞMALARI “SOSYAL MEDYA VE HUKUK”
07.11.2019FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi tarafından düzenlenen “Rehberlik Buluşmaları” kapsamında, 6 Kasım 2019 Çarşamba günü Avukat, Arabulucu ve Marka Vekili Taciser Ülkü LEVENT, tüm 9. sınıf öğrencilerimize “Çevrim İçiyim ama Bilinçliyim: Sosyal Medya ve Hukuk” başlıklı bir seminer gerçekleştirmiştir. Taciser Ülkü LEVENT, sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve bu paylaşımlar esnasında sıklıklar yapılan hatalar üzerinde durmuş, özel olan ve özel olmayan bilgilerin neler olduğunu, yanlış ellere geçen kişisel bilgilerin yaratacağı olası riskleri, izinsiz veri paylaşmanın hukuksal karşılıklarının neler olacağını anlatmıştır. Ayrıca cep telefonları aracılığıyla yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinin hukuksal süreçleri ile yine cep telefonları üzerinden yapılan kişisel fotoğraf paylaşımı ve bu fotoğrafların yayılmasının cezai yaptırımları konusunda öğrencilerimizi bilgilendirerek gerekli uyarıları yapmıştır. Değerli katkılarından ötürü Sayın Taciser Ülkü LEVENT’e teşekkür ederiz. -
Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlıklı Yaşam Semineri
07.11.2019 -
“BEST BUDDİES TURKEY” FMV AYAZAĞA IŞIK LİSESİ-FEN LİSESİ EŞLEŞTİRME TÖRENİ’NDE TÜM“KALPLER” BİR ARADA
06.11.2019Toplumdaki özel eğitime gereksinim duyan bireylerin, oldukları gibi kabul görmelerini amaçlayan ve FMV Ayazağa Işık Lisesi IB Diploma Programı “CAS (Toplum hizmeti)” kapsamında başlatılan “Best Buddies Turkey” projesinin, 05.11.2019 tarihinde gerçekleştirilen eşleştirme töreninde; on beş gönüllü öğrencimiz, on beş özel gereksinimi olan bireyle “En Yakın Arkadaş” olmuştur. Milli basketbolcumuz, Doğuş Balbay ve Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz’ın da katılımıyla öğrencilerimize destek verdiği bu duygu yüklü törende; 2018-2019 döneminde aynı projede yer alan öğrencilerimiz, Uluslararası Toplum Hizmeti Projesi Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi Müdürü Özgür ALPER, törenin açılış konuşmasında “Best Buddies” projesinin misyonundan bahsederek okulumuzda bu ve benzeri çalışmalara çok fazla değer verildiğinin altını çizmiştir. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı aralık ayında projeyi etkin hâle getiren okulumuz, bu çalışmayı Feyziyeliler Işıklılar Derneği (FID) desteğiyle gerçekleşmektedir.